Balta’dan Çaykara ve Hayrat’ta referandum çalışması

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması çalışmaları kapsamında Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat ilçelerinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Balta’dan Çaykara ve Hayrat’ta referandum çalışması

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 16 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi halk oylaması çalışmaları kapsamında Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat ilçelerinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

 

ÇAYKARA-DERNEKPAZARI-HAYRAT

16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması öncesi çalışmalarını sürdüren AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, parti teşkilatı ile birlikte vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Toplumun her kesimi ile bir araya gelmeye özen gösteren Milletvekili Balta, her gün farklı bölgelerdeki vatandaşlarla bir araya gelerek yeni sistemin kazanımlarını kendilerine anlatıyor. Trabzon’un Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Balta “Referandum çalışmaları kapsamında her gün bir ilçedeyiz. Her gün sahadayız.Biz bir olduk, ülkemiz için gece-gündüz çalışıyoruz. Biz vatandaşımıza neden evet demesinin gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz.Daha güçlü bir Türkiye için, güçlü yarınlar, tam bağımsızlık, gelecek nesillerin refah ve huzuru için evet diyoruz.Biliyoruz ki siz değerli hemşerilerimiz 16 Nisan günü referandumda evet oyu vererek bu hızlı büyümeye destek vereceksiniz” dedi.

 

“OMZUMUZDAKİDAKİ YÜKLERDEN VE AYAĞIMIZDAKİ PRANGALARDAN KURTULACAĞIZ”

Esnaf ve vatandaşların maddeler üzerine sordukları sorulara da cevap veren Milletvekili Balta

sözlerini şöyle sürdürdü:  16 Nisan’daki referandumda Türkiye’nin omzundaki yüklerden ve ayağındaki prangalardan kurtularak daha güçlü bir devlet olması için bir yönetim sistemi değişikliğini oylanacaktır. Türkiye’de 1982 Anayasası yani mevcut sistemin yasal çerçevesini oluşturan Anayasa artık bu milleti, ülkeyi taşımıyor. 82 Anayasasının ortaya koyduğu sistem gerçekten artık işlemeyen bir sistem olduğu için Türkiye’de bu Anayasa şimdiye kadar 18 kere değiştirilmiştir. 82 Anayasası üzerinde 19. değişikliği yapıyoruz, bu bir ihtiyaçtan kaynaklanmıştır, Türkiye için zaruridir, bu halkın geleceğinin daha iyi kurulabilmesi için mecburi olan bir değişikliktir. Muhalefet bir taraftan bölünme yalanları, diğer taraftan tek adamlık, diktatörlük yalanları atılıyor. Şimdi size soruyorum. Hangi diktatörü halk seçiyor? Hangi diktatör beni iki defa seçin, daha fazla seçmeyin diyor. Peki, hangi diktatör gelin benim yargılama sistemimi kolaylaştırın diyor. Soruşturmam daha kolay olsun diyor. Bugünkü sistemde Cumhurbaşkanlarının hiçbir şekilde yargılanması mümkün değil. Sadece vatan hainliği suçundan yargılanabiliyor. O da meclisin 4’te 3 çoğunluğunun evet demesiyle. Vatan hainliği diye ceza kanunlarında bir açıklama bir tanımı var mı? Yok. Hırsızın var, katilin var. Tanımı olmayan bir suçtan Cumhurbaşkanları yargılanamayacağı için bugüne kadar da yargılanmamışlar. Şimdi ne oluyor. 4 te 3 çoğunluk yerine, 3’te 2 yani yüzde 75’den yüzde 66’ya daha az bir çoğunlukla, Cumhurbaşkanları yargılanabilir bir hale geliyor. Anlatılanların hepsi hikaye, hepsi yalan, hepsi iftira. Bu anayasa değişikliği hiç şüphesiz, milletimizin karar vereceği, milletin kendi anayasası olacak. Biz buna milletin anayasası diyoruz. Cumhuriyet; halkın kendi kendini yönetmesidir. Bu topraklarda her şeyi yapma yetkisi millete aittir.Dünya görüşlerimiz çok farklı olabilir. Birbirimizle tartışabilir, düşüncelerimizi savunabiliriz. Ama içerisinde bulunduğumuz süreçte, tüm farklılıklarımızı bir kenara koymalı ve söz konusu vatan olduğu için gerisini teferruat olarak görmeliyiz. Güçlü Türkiye için ısrarla ‘evet’ demeliyiz.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21