Bakan Soylu Trabzon MemurSen’in açılışını yaptı

Memur Sen Trabzon İl Başkanlığı Binasının açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; "Şimdi birileri akıl tutulması gerçekleştirmişler. Onlar ne kadar tek bayrağa, tek devlete hayır deseler de biz hep şunu söyleyeceğiz; tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet. Hep bunu söylemeye devam edeceğiz" dedi.


Memur Sen Trabzon İl Başkanlığı Binasının açılışı İçişleri Bakanı Oflu Hemşerimiz Süleyman Soylu’nun katılımı ile yapıldı.

 

Açılışta konuşan Bakan Soylu; "bir millet olacak, o milletin bir bayrağı olacak, o milletin bir vatanı olacak ve bir devleti olacak." ifadesini kullandı.

İnternette sitelerinde dün bir şeylerin dolandığını dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Şırnak'ta 
HDP'nin Kürtçe sözlü bir şarkısı yasaklandı. Kıyamet koptu. Bazı bu ABseviciler var. Şarkıda şunlar var Kürtçe; tek devlete hayır. Şarkıda şunlar var; tek bayrağa da hayır. Şimdi birileri akıl tutulması gerçekleştirmişler. Onlar ne kadar tek bayrağa, tek devlete hayır deseler de biz hep şunu söyleyeceğiz; tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet. Hep bunu söylemeye devam edeceğiz ve bu ülkede kimse bizim bayrağımıza, kimse Ezan-ı Muhammedimize, kimse bizim değerlerimize, kimse bizim geleneklerimize kimse ama kimse medeniyetimizin kodları olan merhamet, şefkat ve iyilik medeniyeti anlayışına hiçkimse dokunamayacak."

Soylu, "Bizim kalelerimizdeki bayraklarımıza kimse el uzatmaya, kimse onları oradan sökmeye cesaret edemeyecektir. Herkes böyle bilsin." ifadesini kullanarak, 
Memur-Sen'e verdikleri demokrasi mücadelesi için de teşekkür etti.

Demokrasinin önemi hakkında da değerlendirmede bulunan Soylu, "
Türkiye 21. asra başladığı ilk günden itibaren, belki de geçmiş dönemlerde yaşamış olduğu ızdırapların bir daha aynı şekilde tekrarlanmaması için büyük bir kudretli, bir güçlü bir yolculuğa çıkmıştır. Bunu hep beraber, bu milletin her bir bireyi gerçekleştirmektedir." şeklinde konuştu.

Soylu, 
Türkiye'de geçmişten bugüne kadar yaşananlar hakkında da bilgilendirmede bulunarak, "Milletimiz sabretti, 3 Kasım 2002'de kendi adamını, Recep Tayyip Erdoğan'ı Başbakan yaptı. Bu millet büyük bir millettir, bu millet asil bir millettir." dedi.

"Bu ülkede bize hep hakaret ettiler" diyen Soylu, "Ellerindeki gücü, kuvveti, şu Anadolu coğrafyası, geleceğine adım atamaması için, şu ay yıldızlı bayrağın nazlı ve hür dalgalanmaması için, ellerinden geleni ortaya koydular. Bunları biz birlikte yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

"'Bizi kimse başka ülkelerle karıştırmasın"

Süleyman Soylu, on yıllardır bunların yaşandığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: 

"İşte yavaş yavaş adımlarla, bu millet Cumhuriyetin kurulduğu iki temel ülkü, birisi tam bağımsızlık, ötekisi ise egemenlik kayıtsız şartsız milletin lafı. İşte bu ikisine evet bizim en çok yaklaştığımız zaman diliminde yine baktılar ki terör örgütleri işe yaramıyor, baktılar ki dolar ve avro operasyonları işe yaramıyor, baktılar ki uluslararası kuruluşlar işe yaramıyor, baktılar ki paraşütle coğrafyaya indirdikleri DEAŞ işe yaramıyor, baktılar ki yıllardan beri sevinip büyüttükleri, 50 yıldır bu ülkenin başına bela ettikleri FETÖ işe yaramıyor, baktılar ki F16'lar işe yaramıyor, baktılar ki tanklar işe yaramıyor, baktılar ki helikopterlerle silahlar, kurşunlar işe yaramıyor, yani esas abileri sahaya girdiler. 
HollandaAlmanyaİsviçre, burada söylüyorum topyekün hepsi gelsinler, FETÖ'sü de gelsin, DEAŞ'ı da gelsin, hepsi gelsinler ne yaptıklarını biliyoruz. "

"Bu bölgede hangi hinliklerin altına imza attıklarını, kime silah aktardıklarını görüyoruz." diyen Soylu, "Bilsinler ki 
Türkiye 2 bin dolarlık bir Türkiye değil, bilsinler ki annesini babasını hastaneye sırtında götüren bir Türkiye tablosu yok bugün. Bilsinler ki IMF'ye muhtaç olan, diz çöken, 500 milyon emekli parası için borç isteyen bir Türkiye yok." şeklinde konuştu.

Soylu, "Bilsinler ki herkesin birbirini daha iyi anladığı, bu ülkede hiçkimsenin ötekileştirilmediği ve 
Türkiye'de terör dahil herkesle mücadele edildiği, hem de bu ülkenin öz güveniyle beraber bir güç, bir kudret, kuvvet ve geleceğe ait güçlü bir adım var. Bu yeni Türkiye'dir. Kimliğiyle beraber hareket eden Türkiye, milli ve yerli olan Türkiye, karakteriyle hareket eden bir Türkiye, medeniyetin gücünü arkasına almış, geleceğe ait dünyaya benim bir sözüm var diyen bir Türkiye." dedi.

Türkiye'yi kimsenin başka ülkelerle karıştırmaması gerektiğinin altını çizen Soylu, şunları söyledi: 

"Bizi yıllarca kültür emperyalizminin içerisinde yok etmeye çalışanlar, bizi yıllarca televizyon dizileriyle başkalaştırmaya, kimliğimizi değiştirmeye çalışanlar, bugüne kadar başarılı olamadıkları için bugün topyekün mücadelenin içerisine giriyorlar. İşte kora kor bir mücadele yapıyoruz. Onlar her türlü hainlikle yapıyorlar, biz de demokrasiyle, medeniyetimizin bize verdiği değerlerle, sandıkla, reyle ve oyla yapıyoruz. İşte 16 Nisan hep beraber göreceğiz. Hep beraber bu arif milletin, veraset sahibi milletin aldığı kararı göreceğiz. 
Türkiye'nin artık yorulmasını istemiyoruz." diye konuştu.

"Tek adamlığın nasıl olduğunu en iyi şekilde onlar bilirler'

Soylu, "tek adamlık" eleştirileri ile ilgili de değerlendirmede bulunarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Onlar bir taraftan diyecekler, bir taraftan ortaya koyacaklar, tek adamlık diyecekler. Sabahtan akşama kadar evet anlaşılıyor ki, Cumhuriyet Halk Partisinde de, 
Avrupa'da İslama fobyo var, Cumhuriyet Halk Partisinde İnönü fobya başlamış. Kendileri tek adamlığın nasıl olduğunu en iyi şekilde onlar bilirler. Ama buradan Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na söylüyorum, 'sen biraz bu kavrama uzaksın amma bu kavramı biraz çalışsan anlayabileceksin. Bilesin ki bu Anadolu coğrafyasında ve bu topraklarda tek adamlık olmaz. Milletin adamlığı olur, milletin."

"Gerçi onun anlayabilecek bir hali de kalmadı" ifadesini kullanan Soylu, "Bizim buraların güzel bir sözü var. Düşmüş bir longoza çıkamıyor. Düşmüş, 
PKK'nın longozuna düşmüş, FETÖ'nün longozuna düşmüş, oradan hiçbir şekilde çıkamıyor. Çıkabileceğini de göremeyeceğiz. 16 Nisan'dan sonra onun için de gereğini yerine getirirler." dedi.

"16 Nisan sadece bir 18 madde değildir"

Soylu, önemli bir tarihe gidildiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti: 

"16 Nisan sadece bir 18 madde değildir. Bu ülkenin bağımsızlık senedinin tekrar bu memlekette, bu milletin kararıyla imzalanmasıdır. 16 Nisan 
Türkiye'yi bir kalıba sokmaya çalışanlara karşı bir itirazın bu milletin kararıyla imzalanmasıdır. 16 Nisan, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize yeniden o selametle gidebilmemizin, o istikamete ulaşabilmemizin, milletimizin kararıyla imzalanmasıdır ve 16 Nisan milletimizin mührüdür."

Recep 
Tayyip Erdoğan'ın kenti ziyarete geleceğini de hatırlatan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı: 

"O cesaretiyle beraber bugün biz buradayız. Milletimizin kararıyla buradayız, milletimizin meydanlara dediği sözle beraber buradayız, yoksa hepimizi bir cenderenin içerisine koyacaklar ve hepimizle ilgili farklı farklı muameleleri gerçekleştireceklerdi. Belki bugün burada değildik, belki bir kısmımız burada, bir kısmımız burada değildi. Bunu çok açık söylemek istiyorum, bu millet 1960'a karşı nasıl 1965'te, 1980'e karşı 1983'te, 
28 Şubat'a karşı nasıl 3 kasım 2012'de kendi dirilişini ve iradesini ortaya koymuşsa FETÖ'nün tezgahına, onu destekleyenelerin ve barındıranların tezgahına karşı bu millet 15 Temmuz'a karşı 16 Nisan'da kendi gür sesini bütün sedaya, her tarafa duyuracaktır."

Konuşmaların ardından 
Memur-Sen Trabzon Şube binasının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, 
Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi GümrükçüoğluOrtahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin MemişAK Parti İl Başkanı Haydar Revi ile çok sayıda ilgili de katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21