Avrasya Çarşısı yeni yerinde hizmete başladı

Uzun yıllardır Trabzon’un Pazarkapı Sahil alanında hizmet vermekte olan Avrasya Çarşısı, Cemal Kamacı Spor Merkezinin bulunduğu alanda hizmete açıldı.

Avrasya Çarşısı yeni yerinde hizmete başladı

Uzun yıllardır Trabzon’un Pazarkapı Sahil alanında hizmet vermekte olan Avrasya Çarşısı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen yeni yerinde hizmete açıldı.

 

Avrasya Çarşısının hizmete girmesi münasebetiyle düzenlenen törende çarşı esnaflarına seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın esnafları koruyup kollamaları için kendilerine talimat verdiğini ifade etti.

 

Cemal Kamacı Spor Merkezinin bulunduğu binanın bir kısmının Avrasya Çarşısı olarak düzenlenmesi için önemli meşakkatler yaşadıklarını belirten Gümrükçüoğlu, “Allah’ın takdir ettiği her şeyde bir hayır vardır. Bu merkezin bir kısmını esnaflarımıza tahsis etmek için, esnaflarımız nasıl meşakkatlere katlandıysa, bizlerde kıt kanatlar içinde önemli meşakkatlere katlandık. Şimdi burasının açılışını yapacağız. ‘Sahibi olmadığın iş senin değildir’ diye bir atasözümüz var. O bakımdan işinin sahibi esnaflarımız olacak. Buradaki esnaflarımız her zaman güler yüzlü olacak. Burası vatandaşımızın kendi çarşısıdır. Ahi Evran Dede’nin nasihatinde olduğu gibi Avrasya Çarşısı esnafı, gerçek esnaflık anlayışı ile burayı sürdürecektir” diye konuştu.

 

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, yapılan çalışmalar için Başkan Gümrükçüoğlu ve Avrasya Çarşısı esnaflarına teşekkür etti.

 

Avrasya Pazarı Esnafları Derneği Başkanı Muzaffer Beşikçi, Avrasya esnaflarının yeni yerlerine yerleştirilmelerinden ötürü Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür etti. Beşikçi, “Bu işte zerre emeği olan kim varsa Allah (c.c.) onlardan binlerce kez razı olsun. Bu işte öncelikle Sayın Gümrükçüoğlu’nun emeği vardır. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Avrasya Pazarı 30 yıldır dimdik ayakta olan bir pazardır. Şimdi yeni yerimize taşındık. Pazarımızın ismini çarşı olarak değiştirdik. Burada çok güzel işlere imza atacağız. Biz esnaflara sahip çıkan büyüklerimize müteşekkiriz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21