Topu olmayan Ofspor’un hesap veren bir yönetimi var

Ofspor’un bugün yapılan olağan genel kurulunda 3.kez başkanlığa seçilen Olcay Saral, “Göreve geldiğimizde topu bile olmayan bir kurumduk. Bugün hesap veren bir yönetim kurulumuz var” dedi.

Topu olmayan Ofspor’un hesap veren bir yönetimi var
HABERİN GALERİSİ
Ofspor Kongre 2014

Ofspor Kongre 2014

İki yıl önce yapılan olağan genel kurulda başkanlığa seçilen ve geçen yıl yapılan olağanüstü genel kurulda güven tazeleyen Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral, bugün yapılan olağan genel kurulda 3.kez başkanlığa seçildi.

 

Of Belediyesi Toplantı Salonunda yapılan genel kurulda Başkan Yardımcısı Yunus Hacıahmetoğlu, iki yıllık görev süreçlerinde yapılan çalışmalar hakkında üyelere bilgiler verdi. Kulübü 5,5 milyon borçla devraldıklarını belirten Hacıahmetoğlu; “Göreve geldiğimizde Futbolcuları ve çalışanları ile davalık, Of’taki hemen hemen her esnafa borcu olan, adeta sokağa çıkamaz hale gelen bir kulüp vardı. Elektrik borcu yüzünden futbolcuları duş alamayan bir kulüp vardı. SSK ve vergi borçları yüzünden transfer yapamayan bir kurumduk. Bugün borcumuzu 2,5 milyona indirdik. İki yıllık görev süremiz içerisinde bu olumsuz tablodan bugün kamu kurumları başta olmak üzere yönetici ve futbolcularımız dışında kimseye borcumuz yok” ifadelerini kullandı.

 

Ofspor’un bir yıllık öz gelirleri ile giderlerinin % 75’ini karşılayabilecek bir konumda olduğunu belirten Hacıahmetoğlu, biraz özveri ile ve dürüstçe idare edildiğinde Ofspor’un kendi kendine yetebilecek bir kurum olduğunu söyledi.

 

2014-2015 dönemi bütçesinin 4,58 milyon lira olarak planlandığın belirten Hacıahmetoğlu, 2015-2016 dönemi bütçesinin de 4,51 milyon lira olarak planlandığını ifade etti.

 

Olcay Saral Başkanlığında oluşturulan tek liste ile gidilen seçimlerin ardından Yeni Yönetim Kurulu belirlendi.

 

Kongrenin ardından Teşekkür konuşması yapan Başkan Saral; “3.kez bu onurlu göreve seçilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Göreve geldiğimizde antremanlarında kullanacağı futbol topu olmayan bir kulüp devralmıştık. Bugün renkleri ve logosu değişen, kulüp lisansı, Ofspor AŞ Markası olan, Alt Yapı Cezaları olmayan bir kulüp haline geldik. 5,5 milyon olarak ifade edilen borç aslında avukatlık ve icra masrafları ile yaklaşık 7 milyona yaklaşıyordu. Biz bunları muhataplarımızla görüşerek, konuşarak hallettiğimizden bu rakam 5,5 de kaldı. Eğer aynı zihniye, aynı yönetim anlayışı devam etseydi bugün borç 8-9 milyona ulaşmış olurdu. Geçmiş dönemlerde ben de bu kulüpte yönetici oldum. Ama hiçbir dönem bu dönem kadar hesap verebilen bir yönetim olmadı. Her şeyimiz açık ve şeffaf. Verilemeyecek bir hesabımız yok” ifadelerini kullandı.

 

Göreve ilk geldiklerinde 3 yıllık bir planlamadan bahsettiklerini belirten Başkan Saral; “Üç yıllık planlamamızın son aşamasındayız. Borçlarımızı eritmeden şampiyonluk kelimesini telaffuz etmedik. Bugün kalan borcumuzun yaklaşık 1,8 milyonu yönetici arkadaşlarımıza olduğu için rahatız. Bu yıl iyi bir takım oluşturmayı planlıyoruz. Bugüne kadar telaffuz etmediğimiz Şampiyonluk kelimesini telaffuz etmeye başlayacağız. Mali yapısı düzgün hale gelen bir kulüp olarak Spor Toto 2.Lig için planlama yapmaya başladık” diye konuştu.

 

Of halkından artık destek görmek istediklerini belirten Başkan Saral; “Boş tribünler önünde top oynamaktan bizler utanıyoruz. Of halkımızın bize gerekli desteği vermesini bekliyoruz. Of’umuzun en büyük markasına sahip çıkmaları gerekiyor. Bu dönem artık dolu tribünler önünde top oynamak istiyoruz. Bugün medya olarak da sadece Yüksel Yaşar arkadaşımız burada. Of’un medyasının da bizlere destek vermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Ofspor’un Yeni Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı. Olcay Saral, Yunus Hacıahmetoğlu, Gökhan Küçükakyüz, Hüseyin Saral, İsmail Hakkı Solaklı, Şükrü Atasoy, Erdoğan Akyüzlü, İsmail Mercan, Mustafa Şen, Barış Yanık ve Oktay Ulusoy.

 

Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine ise Hüseyin Kadıoğlu, Sinan Karaaslan ve Hamit Seyhan seçildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21