Olcay Saral: Sorun ben isem çözüm kolay

Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral, sezonu değerlendirdiği açıklamasında “Bütün samimiyetimle söylüyorum sorun ben isem çözümü en kolayı” ifadelerini kullandı.

Olcay Saral: Sorun ben isem çözüm kolay

Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral, yaptığı açıklama ile 2020-2021 sezonu değerlendirmesini yaptı.

“Başkanlıkta 9 yılım bitti” diyen Başkan Saral; “Kimler neler yapmış, kimler neler yapabilir ezberimde. Bütün samimiyetimle söylüyorum sorun ben isem çözümü en kolayı, değilsem bunu hissettirmeyin varlığınızı hissettirin” dedi.

İşte Başkan Saral’ın açıklaması;

2020/21 Sezonu öncesi Başkan adayı olmamış Ofspor olağan kongresi ise yapılamamıştı. Ancak resmen teslim edemediğimiz için takımı yine de lige hazırlamıştık. Sonunda kimsenin aday olmadığı başkanlık yine bana kalmıştı..İster istemez yeniden kolları sıvadık.Yavaş yavaş şekillenen yönetim kurulumuz; kongrelerin pandemi nedeniyle yapılamamasından resmiyet kazanamadığı halde sonuna kadar kulübün yanında oldular...Gelinen süreçte bir sezon daha geride kaldı. Play-Off elemelerine kaldığımız halde çeyrek finalde elenip yine başa döndük..

Ofspor için esas hedef olan 2.lige yükselmenin gerçekleşmemesi halinde bunun bir başarı sayılamayacağını takımımızla sürekli paylaştık. Bu anlamda yönetim kurulu arkadaşlarım, teknik heyet, idari personel ve futbolcu grubumuz yaşadığımız ve yaşattığımız hayal kırıklığından dolayı çok üzgünüz.

Of gerçekten çok güçlü bir camia ancak bu gücünü Ofspor için harcamaktan imtina ediyor. Bizim arkamızda sınırsız hatta sınırlı bir valilik, kaymakamlık veya belediye imkanları yok. Cebimizde de aklanacak para yok. Her zaman yönetici katkıları ve imece usulü herkese ulaşarak 5-10 bin₺ değerinde reklam ve yardım alabilmek ve bunlarla 5 milyonluk bütçeyi yönetmek durumundayız.

Maalesef bu sezonda bazı gözümüzde büyüttüğümüz iş insanları yanı sıra kulübe talip olup, bir süre sonra “sana destek verelim” diyerek son anda çekilenlerin de geçmişte olduğu gibi yine hiç katkı vermediğini de gördük.

Son 3 yıldır Çaykur desteği alamadık kaybımız yaklaşık 1 milyon, 3 sezon Sürmene’de oynadık stadyum reklam ve kombine kaybımız tahmini 1 milyon, Her maç öncesi Covid testleri yıllık maliyet 300 bin eklendi, Devlet sigorta teşviğini ve altyapı fonuna aktarılan stopaj iadesini kaldırınca yaklaşık 200 bin daha giderimiz arttı. Gelirler düşüyor, giderler artıyor, velhasıl borç büyüyor, yük ağırlaşıyor.

Sevgili Ofsporlular... Buradan bir kez daha söylüyorum. Eşit şartlarda yarışabilmek bir yana,yaşayabilmek için Trabzon Valiliği Büyükşehir Belediyesi, Of kaymakamlığı, Of Belediyesi el ele vermeliyiz. Milletvekillerimiz sadece Ofspor için değil Trabzon futbolu için neler yaptıklarını,ne destek verdiklerini sorgulamalı.Ayrıca milletvekili, bakan,bürokrat olduğunda Oflu diye gurur duyduğumuz herkes Ofspor için bugüne dek neler yaptıklarını veya yapabileceklerinin sorusunu kendilerine sorsunlar..

Başkanlıkta 9 yılım bitti, kimler neler yapmış,kimler neler yapabilir ezberimde. Bütün samimiyetimle söylüyorum sorun ben isem çözümü en kolayı, değilsem bunu hissettirmeyin varlığınızı hissettirin... Saygılarımla...

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2021, 00:41

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali kara
ali kara - 9 ay Önce

sayın başkan sizler emek vererek her koşulda takımı ayakta tutmaya çalışıyorsunuz RABBİM kolaylıklar versin meyve veren ağaç taşlanır terler birde şunu terler ağaç yıkılınca yeri belli olur başarılar diliyorum yolunuz açık başarılarınız daim olsun unutulmasın OF sporumuz OFDAN büyüktür ve hepimizin ortak değeridir.

İSMAİL AKYÜZ
İSMAİL AKYÜZ - 9 ay Önce

BU ŞARTLAR ALTINDA BU KADARI BAŞARIDIR. BİZ SİZE İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ. SAYGILAR BAŞKANIM.

Mehmet KELEŞ
Mehmet KELEŞ - 8 ay Önce

Başkanım saygılar sz bu işi en iyi götürenlerden siniz. Başarıların devamı dileğiyle selamlar

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21