Ofspor’da şirket yetkisi tamam, sırada yeni kongre var

Ofspor’da bugün yapılan olağanüstü Genel Kurul’da şirketleşme yetkisi kararı alınırken yapılan tüzük değişikliği oy birliği ile kabul edildi. Kongrede ayrıca yeni logo belirlenirken Bordo-Sarı-Mavi-Beyaz olan renkler de Bordo-Mavi olarak belirlendi.

Ofspor’un olağanüstü genel kurulu Of Belediyesi Toplantı Salonunda yapıldı.

Az sayıda delegenin iştirak ettiği genel kurulda konuşan Başkan Olcay Saral, Ofspor’un 1996 yılında Trabzon Beldespor ile birleşerek çıktığı 3.ligden itibaren her dönem borçlanarak geldiklerini belirterek “İlk defa bu sezon bizler borcumuzu azalttık. Yaklaşık beş milyon lira borçla devraldığımız kulübümüzün borcunu 1 milyon lira azalttık. Bunun yanı sıra da takımımızın ligde kalmasını sağladık. Bu da şunu gösteriyor, demek ki iyi idare ettiğiniz zaman, insanların güvenini kazandığınız zaman başarılı olma şansınız da artıyor” dedi.
 
Her kulüpte olduğu gibi Ofspor’un da en büyük sorununun mali konular olduğunu belirten Saral, “Bu sorunu aşabilmek için kulübün şirketleşmesi gerektiğini düşündük. Bu düşünce ile sizlerden yetki istiyoruz. Eski tüzüğümüzde de şirketleşme vardı. Ama Borsa maddesi yoktu. Biz bunu da ekledik ve sizlerden yetki talep ediyoruz. Bir hisse bedelini 40 bin lira olarak belirledik. Yarım hisse 20 bin lira, çeyrek hisse 10 bin lira olacak. Yani kulübümüze yardım yapan insan bunun senedini kasasında saklayabilecek. Belki kar elde edemeyecek ama en azından kulübe yaptığı katkı oranında kulüpte söz hakkı sahibi de olabilecek” ifadelerini kullandı.
 
Mevcut tüzüğün çok karmaşık olduğunu belirten Asbaşkan Yunus Hacıahmetoğlu, “Trabzonspor ve Rizespor’un tüzükleri üzerinde çalışarak Ofspor’un yeni tüzüğünü hazırladık. Sadeleştirme yaptık. Bazı konularda bilgi yoktu. Örneğin renklerimiz konusunda bir bilgi yoktu. Logomuz çok basit ve anlam içermeyen bir tasarıma sahipti. Logomuzu yeniledik. Renklerimizde Ofspor’un öz renkleri Bordo ve Sarı vardı. Beldesporla birleşirken Mavi ve Beyaz’ı da eklemişler. Sarıyı hiç kullanmıyorduk. Zaten Sarı renk bizleri bozduğu için onu renklerimizden çıkardık. Renklerimizin Ofspor’un Bordosu ile Beldespor’un Mavisinden oluşmasına karar verdik”
 
Hazırlanan yeni tüzük Hacıahmetoğlu tarafından delegelerin bilgisine sunuldu. Yapılan oylama ile yapılan değişiklikler oy birliği ile kabul edildi.
 
Delegelere teşekkür eden Başkan Saral, “Bu sıcak yaz gününde zaman ayırdınız, bizleri yalnız bırakmadınız. Sizlere teşekkür ediyorum. Ofspor’un başarısı için hepimiz birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Verdiğiniz yetki doğrultusunda en kısa sürede gerekli hazırlıkları yaparak şirketimizi kuracağız. Belki bir ay sonra yeniden bir kongre yapma zorunluluğu doğacak. Belki o kongrede seçim maddesi de olacak. Çünkü şirketten hisse alacak insanların yönetim kuruluna girebilmesi için bu gerekli” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Y.Hacıahmetoğlu.
Y.Hacıahmetoğlu. - 8 yıl Önce

Yeni tüzüğün hazırlanması için epey mesai harcadım. Ama genel kurulda kabul edilmesi ile yorgunluğum bitti gitti. Yeni tüzük ve beraberinde gelen şirketleşme konusu camiamıza hayırlı olsun.

OF.
OF. - 8 yıl Önce

HER ŞEY TAMAM YUNUS BEY SIRA KÜLÜP BAŞKANLIĞINA GELDİ SENSİZ OLMAZ BAŞARILAR.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21