Başkan Saral “Ofspor maçları oynamaya hazır” dedi

Of Havadis’in canlı yayın konuğu olan Ofspor Başkanı Olcay Saral, Ofspor kalan maçları oynamaya hazır olduğunu belirterek Haziran ayında yapılacak kongrede yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Başkan Saral “Ofspor maçları oynamaya hazır” dedi

//www.ofhavadis.com/ofspor/ofspor-baskani-olcay-saral-canli-yayin-konugumuz-h8447.html

Of’un Haber Merkezi Of Havadis, Of’un haber ve spor gündemini yakından takip etmeye devam ediyor.

Koronavirüs sürecinde yayınladığı canlı yayınlarla evde kalan Of halına ve Of dışında yaşayan Oflulara Of’un gündemini aktarmaya çalışan Of Havadis, Ofspor’un gündemini de takipçileriyle paylaştı.

Of Havadis’in canlı yayınına konuk olan Ofspor Başkanı Olcay Saral, Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar’ın sorularını yanıtladı.

Ofspor’un koronavirüs sürecini nasıl geçirdiğini, TFF’nin futbola dönüş planlarını, Ofspor’un kalan maçlarını ve play off şansını değerlendiren Başkan Saral, ilçe stadyumu ve Haziran ayında yapılması planlanan olağan kongreye dair önemli açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs sürecinde futbolcuların kendi imkanları ile teknik heyetin planları doğrultusunda çalışmalarını evlerinde, bahçelerinde ve parklarda sürdürdüğünü belirten Başkan Saral, TFF’nin futbola dönüş planları doğrultusunda 13 Mayıs Çarşamba günü oyuncular ve teknik heyet olarak testten geçeceklerini belirtti.

Tüm takım olarak bir an önce sahalara dönmeyi arzuladıklarını belirten Başkan Saral; “Bu süreç bir şekilde sonuçlanacak. Yıllarca futbola ara verileceğini düşünmüyorum. O nedenle planlamalar dahilinde belirli risklerin de mecburen alınarak maçların tamamlanmasını arzu ediyoruz” dedi.

Ligde 38 puanla 7.sırada bulunduklarını hatırlatan Başkan Saral; “Son Cizre maçımızı oynayamamıştık. BAY haftamız olmasına rağmen 6 maçımız kaldı. Son maçımız Sürmene’de play off yolundaki rakibimiz Karşıyaka ile. Tüm planlarımızı bu maçı alarak play off’a kalacağımıza inanarak yapıyoruz. Kadro olarak bunu başaracak güçteyiz. İnşallah bunu başaracağız” diye konuştu.

Of İlçe Stadyumunun çevre düzenlemesi işinin devam ettiğini ve kale arkası duvarlarının da ihale edildiğini ifade eden Başkan Saral; “Malum süreçten yüklenici firmalar da etkilendi. Süreç biraz uzadı. Ancak çalışmalara devam ediyor. Su ve doğalgaz bağlantı çalışmaları da yakında yapılacak. İnşallah yeni sezona yeni stadyumumuzda başlamayı arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ofspor’un mali yapısına da değinen Başkan Saral; “Göreve geldiğimizde 7 milyon TL civarında bir borç vardı. Şu anki borcumuz 2,5 milyon TL civarında. 8 yıl önce göreve geldiğimizde bir maçtan aldığımız iddia geliri ile futbolcu maaşlarımızı ödeyebiliyorduk. Asgari ücret üçe katladı ama bizim gelirimiz değişmedi. Maaşların 3’te birini ancak ödeyebiliyoruz. Pasta giderek küçülüyor. Bu şartlarla bu yükün devam etmesi zor görünüyor” dedi.

Haziran ayında olağan genel kurulun yapılacağını belirten Başkan Saral; “8 yıldır kulübümüze hizmet ediyoruz. Süreçte fazlaca yorulduk. Yeni dönemde görev almayı düşünmüyorum. İnşallah yeni bir ekiple Ofspor’umuz yoluna devam eder” ifadelerine yer verdi.

Başkan Saral'ın açıklamalarını aşağıdaki lnkten takip edebilirsiniz;

//www.ofhavadis.com/ofspor/ofspor-baskani-olcay-saral-canli-yayin-konugumuz-h8447.html

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21