Zulmün karşısında tarafsızlık namussuzluktur!

Din Bir Sen Trabzon İl Başkanı Celalettin Akçadoğan yaptığı açıklamada İsrail’e tepki gösterdi. “Zulmün karşısında tarafsızlık Namussuzluktur” diyen Akçadoğan “Zalimler için yaşasın cehennem” dedi.

Zulmün karşısında tarafsızlık namussuzluktur!

İsrail’in Gazze’de yaptığı katliam karşısında Dünya sessizliğini korurken Türkiye’den tepkiler yükseliyor. Din Bir Sen Trabzon İl Başkanı Celalettin Akçadoğan yaptığı açıklamada İsrail’e tepki gösterdi.

 

İşte Akçadoğan’ın açıklaması;

İsrail her zaman yaptığı gibi densizliğine devam ederek mübarek Ramazan ayında GAZZE’de çocuk, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden işlediği insanlık suçunu başlattığı kara harekâtı ile katmerleştirmiştir.

 

Bu vahşete seyirci kalınması, “İnsanım” diyen hiç kimsenin kabullenemeyeceği bir suç ortaklığıdır. Dünya devletlerinin yaşanan vahşet karşısındaki sessizliği ve döktükleri timsah gözyaşları bu katliamı destekler niteliktedir. Hele hele kendilerini Müslüman devlet kabul eden sözde devletlerin Siyonizm ve emperyalistlere karşı susmalarını anlamak mümkün değildir. Unutmayalım ki: Firavun, Nemrut, Nedenyahu ve benzerlerini büyüten sadık köleleridir.

 

Özellikle Dünya jandarmalığına soyunmuş ABD’nin adeta İsrail’in yaptığı bu soykırımı destekler nitelikteki açıklamaları, ülkemiz ve dünya kamuoyu tarafından iyi değerlendirilmeli, hâlâ ABD politikalarını destekleyenler durdukları yerin farkına varmalıdırlar. Bunu destekleyen kesimlere sormak lazım. Bu bombalar sadece bir gün İsrail’e atılsa böyle sessiz mi kalacaktınız. Yoksa müntesibi bulunduğunuz ve saraylarınızı kuşatan Siyonizm gereği kutsamış olduğunuz İsrail’e her türlü desteği vermeyecek miydiniz.

 

Ya İslam Ülkelerine ne demeli: “Rableri, Kıblesi, Kitabı bir olan Müslümanların paramparça olmaları ne hazindir. Bugün Müslümanlar, düşmanlarının silahları ile silahlanarak onlara karşı koymak için değil, birbirlerine karşı silahlanıyorlar. Buna rağmen Batıdan, AB’den, BM’den çare umuyor, Celladından Merhamet Dileniyorlar.  Krallar susuyor, insanları kula kulluk yapıyorlar.  Paralarının dolarlarının kölesi oluyorlar Utanmadan sıkılmadan ve ayıp olmasın diye Göstermelik Allahtan Gazzelilere yardım yapması için ‘dua ediyorlar, Bunlar Mehdinin, Mesih’in, veya Firavunu öldüren Musa’nın gelmesini mi bekliyor. İslam aleminin sesiz kalışı , birkaç ülkenin cılız açıklamaları ve  sözde kınamaları İsrail’i daha fazla cesaretlendirip, daha fazla pervasızlaştırıyor. Rahmetli Erbakan Hocanın yıllarca söylediği gibi İsrail sözden değil güçten anlar. Hala anlamadılar mı? İSLAM Birliğinin Kurulma zamanı gelmedi mi Kimden nerden neden  Korkuyoruz Müslümanların bu denli aşağılanmalarına daha ne kadar tahammül edeceğiz.

 

Maalesef bütün İslam coğrafyası kaos ve kargaşa halinde. Müslüman ülkeler adım adım parçalanıyor, işgaller devam ediyor. Musul’dan Bağdat’a, Halep’ten Şam’a, Bingazi’den Trablus’a kadar her taraftan kesif dumanlar yükseliyor.  Arakan’dan, Kabil’e, Mali’den, Somali’ye kadar her yerden feryatlar, çığlıklar geliyor.

 

 Bütün bunlara rağmen inanmış kişiler olarak biliyoruz ki zafer inananların olacaktır yeter ki inanalım. Nitekim Yüce Peygamber (as) Taa 1400 yıl önce müjdeyi verdi. ‘Müslümanlar Yahudilerle savaşmadıkça, onlara galip gelmeden Kıyamet kopmayacaktır. Bunun bedelini Filistinliler ödüyor da bir buçuk milyar Müslüman bu vebali nasıl ödeyeceklerdir. Gazze’de Müslümanların iftar suyu kan iken oruç tutmak sizin neyinize! Eğer zerre kadar içiniz sızlıyorsa Gazze’ye yardım edin.(edelim)

 

Din Bir Sen Trabzon Başkanlığı ve Teşkilatı olarak Yarım yüzyılı aşkın süredir, bulunduğu bölgeye kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyen, insani değerleri ayaklar altına alan uygulamalarıyla kanımızı donduran Terörist İsrail devletini şiddet ve nefretle kınarken  “Cemil Meriç’in dediğini hatırlatır, “Zulmün karşısında tarafsızlık Namussuzluktur”  “Zalimler için yaşasın cehennem” diyoruz.   

 

Celalettin AKÇADOĞAN

Din Bir Sen Trabzon İl Başkanı

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21