Ziraat Odası’ndan miniklere organik tarım semineri

Of Ziraat Odası tarafından tüketici bilincinin geliştirilmesi amacıyla Of Anaokulu öğrencilerine organik tarımın önemini anlatan bilgilendirme semineri verildi.

Ziraat Odası’ndan miniklere organik tarım semineri

Of Ziraat Odası Başkanlığı tarafından tüketici bilincinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen eğitimle Of Anaokulu öğrencilerine organik tarımın önemini anlatan bilgilendirme semineri verildi.

 

Of Ziraat Odası’nda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün görevlendirdiği Ziraat Mühendisi Merve Çankaya Yılmaz katıldı.

 

Yılmaz, seminerde dünya genelinde gelişen sanayileşme sebebiyle tarımda kimyasal girdilerin gün geçtikçe arttığını, ürün yetiştirirken ormanların tahrip edildiğini, gübre ve ilaçların kullanılması sonucunda ürünlerin zarar gördüğünü, toprağın çoraklaştığını, suların kirlendiğini, iklimsel değişiklere ve canlıların çeşitliliğinin azalmasına neden olduğunu anlattı.

 

Bilinçsiz gübre ve ilaç kullanımının sadece ekolojik dengeye değil insan sağlığına da ciddi zararlar verdiğini belirten Yılmaz, kanser hastalıklarının artmasına, sinir sistemi tahribatına kronik zehirlenmelere ve alerjik reaksiyonlara sebep olduğunu vurguladı.

 

Gelecek nesillerin korunmasının önemine değinen Yılmaz, toprak verimliliğini sağlamak, canlı çeşitliliğini ve dünyamızı korumak için kontrollü ve sertifikalı organik tarım yapılmasının gerektiğini söyledi.

 

Seminerde öğrencilere organik tarım logosu tanıtımı yapılırken üzerinde bu logonun bulunduğu ürünleri tüketmeleri gerektiği konusunda bilgilendirme yapıldı.

 

Seminer sonunda minik öğrencilere içerisinde organik çay, organik fındık ve boya kalemlerinin olduğu hediye paketleri takdim edildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21