Zeynep Bilgin’den Karadenizin Renkleri resim sergisi

Of’un yeni nesil ressamlarından Zeynep Bilgin, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sergi salonunda açtığı ilk özel resim sergisinde sergilediği resimleri ile beğeni topladı.

 Zeynep Bilgin’den Karadenizin Renkleri resim sergisi

Oflu ressam Zeynep Bilgin, Trabzon’daki ilk kişisel resim sergisini Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sergi salonunda açtı.

 

Aslen Harita Mühendisi olan ve bir dönem Matematik Öğretmenliği de yapan Bilgin, 2000’li yıllarda başladığı resim çalışmalarının ardından 2010 yılında Of Halk Eğitimi Merkezi’nde Görsel Sanatlar Öğretmeni Hacı Terzi’den karakalem resim kursu aldı. Ardından yağlı boya resim çalışmalarına başlayan Bilgin, Trabzonlu Ressam Abit Güner ve Ressam Ceyhan Murathanoğlu’ndan da eğitim aldı.

 

Özellikle Karadeniz Manzaraları çalışan ve Karadeniz Çay Bahçeleri çalışmalarıyla kendisini sanat dünyasına kabul ettiren Bilgin, Trabzon’daki kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Her yıl Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisine eserleriyle katılmakta olup yurt içi ve yurt dışı birçok karma sergiye katılan Bilgin, ilk kişisel sergisini Ankara Fırça Sanat Galerisinde açtı.

 

Bilgin, Trabzon’daki ilk kişisel sergisi olan “Karadenizin Renkleri” adlı sergisini de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sergi Salonunda açtı.

 

Serginin açılışına Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve eşi, Eski Bakan Faruk Özak, sanatçılar ve Trabzon’un önde gelen bürokrat ve iş dünyasının önde gelen insanları katıldı.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Özel Kalem Müdürü İzzet Keleş, Kurs hocası Hacı Terzi ve Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar da sergiyi ziyaret ederek Ressam Zeynep Bilgin’i tebrik ettiler.

 

Kendisine destek veren sergisini ziyarete gelen herkese teşekkür eden Bilgin; “Öncelikle bana destek olan, her daim yanımda olan değerli bakanım Faruk Özak beye, üzerimde emeği olan başta Hacı Terzi ve tüm hocalarıma, sergimizi ziyaret eden Sayın Valimize ve eşlerine, desteklerini her daim yanımızda gördüğümüz büyüklerime ve tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel sergilerde sizlerle buluşmayı ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21