Yüzme havuzu vatandaşların ilgi odağı

2017 yılı Aralık ayında faaliyete başlayan Of Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu haftanın 6 günü bayanlara ve erkeklere ayrı ayrı olmak üzere hizmet veriyor. Havuzda ayrıca yüzme kursları düzenleniyor.

Yüzme havuzu vatandaşların ilgi odağı

Of’ta yapılan önemli spor tesislerinden birisi olan Of Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu faaliyete başladığı 2017 Aralık ayından beri mütevazi imkanlarıyla önemli hizmetler vermeye devam ediyor.

 

Haftanın 6 günü yüzme seanslarıyla çeşitli yaş gruplarına hizmet veren havuz müdavimlerine sağlıklı ve nezih hizmet vermeyi hedefliyor. Of’taki spor faaliyetlerinin tüm şehrin kullanması için büyük gayret gösteren Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özcan Demirel gece gündüz bu amaç için çalışıyor.

 

Of Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özcan Demirel havuz konusunda yapılan çalışmalarla ilgili olarak, “Allah razı olsun devletimiz şehrimize çok güzel bir spor tesisi kazandırdı. Havuzumuz saunası ve diğer donatılarıyla haftanın altı günü yediden yetmişe herkesin hizmetine açıktır. Sabah saat 10.00’dan gece 22.00’a kadar açık olan havuzumuzdan; salı, perşembe, cumartesi kadınlar istifade ederken çarşamba ve cuma günleri erkek vatandaşlarımız yararlanıyor. Hafta sonu 5- 18 yaş arası gençlere İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce 4 seansta ücretsiz ders vermektedir. Yine hafta sonları Dernekpazarı, Çaykara, Hayrat ilçelerimizdeki gençlerimize de ücretsiz hizmet verilmektedir. Havuzumuzda yüzme bilmeyen erkeklere de çarşamba ve cuma günleri kurs verilmektedir.  Pazartesi günü havuzumuzun genel temizliği olduğu için yüzme yapılmıyor. Bizler bu tesisleri ne kadar tam kapasiteyle çalıştırırsak bu tesisler o kadar gerçek işlevini yerine getirecektir. Havuzumuzda özellikle cankurtaran, sağlıkçı, çalıştırıcı, havuz operatörü gibi uzman görevliler konusunda yaşadığımız eksiklikler tam kapasite çalışamamamıza neden oluyor. Temennimiz odur ki bakanlığımızın personel alımında bizlerin de ihtiyacımız olan kalifiye eleman eksiğimizin giderilmesidir. Eleman eksikliğimiz giderildiğinde daha farklı ve güzel etkinliklere imkan sağlanmış olacaktır.

Havuzumuzda ilkokul öğrencilerine yönelik olarak başlattığımız “Of’ta Yüzme Bilmeyen Öğrenci Kalmasın” projemiz tüm hızıyla devam ediyor.  Tüm halkımızı spor tesislerimizi kullanmaya, spor yapmaya sağlıklı bir yaşam sürdürmeye davet ediyorum. Devletimiz bunca güzel tesisleri vatandaşımız faydalansın diye yaptı. Yoksa binalar insanlardan uzak olursa bir anlamı olmaz. Bizler elimizden geldiğince halkımızı buralara çekecek projeler yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Daha çok insan daha çok kaynaşma, dayanışma, sağlık içinde bir şehir ve ülke demektir.” diyerek duygularını ifade etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
cengiz keskin
cengiz keskin - 1 yıl Önce

of ta yüzme havuzu olması çok güzel..

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21