Yusuf Kazdal’ın 1000. günü

29 Mart 2009 tarihinde kaybolan Yusuf Kazdal’dan tam bin gündür haber alınamıyor.

Yusuf Kazdal’ın 1000. günü
banner71
29 Mart 2009 tarihinde evinden son kez çıkan 3.sınıf öğrencisi Yusuf Kazdal tam bin gündür kayıp.
 
Torunundan bin gündür ümitle haber bekleyen dede Ali Rıza Kazdal, torununun bulunması için daha önceden vaad ettikleri 100 bin TL’lik ödülü 150 bin TL'ye çıkarttıklarını söyledi.
 
Dede Kazdal Of Havadis’e yaptığı açıklamada; “yaklaşık 3 yıldır Yusuf'um kayıp. Bugün O'nsuz bininci gün. Adına yaşamak denirse yaşamaya çalışıyoruz. Yusuf'un yüzü hep aklımda hiç rüyamda görmemiştim. Birkaç gece önce rüyamda gördüm bana kızmış bir hali vardı. Adeta beni kurtarın diyordu. Ne yapabilirim diye düşündüm ve ne olursa olsun ödülü artırmaya karar verdim. Daha önce 100 bin TL olan Ödülü 150 bin TL ye çıkarttık ve bu paranın yanında en önemlisi de bizden dua alacak. Herhangi bir şikâyette de bulunmayacağız. Biz Yusuf'u bize getirsinler demiyoruz. İhbar etmeleri de yeterli. Köydeki babadan kalma arazileri satıp bu parayı tedarik etmeye çalışıyorum” diye konuştu. 
 
Anne Esma Kazdal ise yaptığı açıklamada aradan geçen bin gün sonunda halâ oğlunun bulunamamasına çok üzüldüğünü belirterek, “anne yüreğim yanıyor. İlk günlerdeki telaşla oğlumun hemen bulunacağını düşünüyordum. Aslında o telaşla, geldi geliyor, diye kendimi avutuyordum. Oysa bugün unutmak bir tarafta dursun her gün bugün de Yusuf’um bulunamadı bir gün daha geçti diye yanıyorum” ifadelerini kullandı.
 
Yusuf Kazdal'ın ablası Emine Akyol ise açıklamasında “Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği Başkanı Zafer Özbilici, Bir TV programında Yüz Yaşlandırma programını Türkiye'de kullanmaya başladık dedi. Bizde Yusuf'un 2009 yılında çekilmiş fotoğrafları üzerinden araştırma yapıyoruz. Oysa aradan geçen 3 yılın bugün Yusuf'un görüntüsünü tamamen değiştirdiğini düşünüyoruz. Bundan dolayı Yusuf'un Yüz Yaşlandırılmış fotoğrafını talep ediyoruz” dedi.
 
29 Mart 2009 sabahı çöp dökmek üzere evden çıktığı söylenen 3.sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Yusuf Kazdal’dan o günden beri haber alınamıyor. Eğer Yusuf okuluna devam edebilseydi bugün 12 yaşında ve 6.sınıf öğrencisi olacaktı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet  VURAL
mehmet VURAL - 9 yıl Önce

Bu acılı haberi okuyunca hakikaten burukluğum bir kez daha yeniden yaşadım.Ey rabbim yusufumuzu bize getirt Amin.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21