Yurt öğrencileri Çanakkale’yi yaşadılar

Kredi Yurtlar Kurumu Of Yurdu öğrencileri, Çanakkale Haftası etkinlikleri kapsamında Oruç tutup Çanakkale Menüsü ile iftar açtılar.

Yurt öğrencileri Çanakkale’yi yaşadılar

Önemli gün ve haftalarda etkinlikler düzenleyerek üniversiteli gençlere sosyal aktiviteler sunan KYK Of Yurt Müdürlüğü, Çanakkale Haftası kapsamında da önemli etkinlikler düzenledi.

 

Çanakkale Şehitlerimizin aziz ruhlarını yad etmek üzere bir gün oruç tutan öğrenciler, iftarlarını da Çanakkale Menüsü olan yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı ve yarım ekmekle açtılar.

 

İftarın ardından Çanakkale Şehitleri için Kur’an-ı Kerim okuyan öğrenciler Şehitlerimiz için de dua yaptılar.  

 

Etkinlikler kapsamında yurtta konaklayan öğrencilerde 80 kişilik bir grup, Yurt Müdürü Ayhan Aydın’ın önderliğinde “Çanakkale Yolun Sonu” filmini izlemek üzere sinemaya giderek Çanakkale’de yaşananların anlatıldığı filmi izlediler.

 

Kendilerine araç tahsis eden Of Belediye başkanı Murat Saral’a teşekkür eden Müdür Aydın, “Önemli gün ve haftalarda etkinlikler düzenleyerek gençlerimize sosyal aktiviteler sunuyoruz. Derslerinin dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlıyoruz. Böylesine manevi bir olaya duyarlılık göstererek oruç tutmak ve o gün askerlerimizin yediği menü ile de iftar açmak isteyen öğrencilerimizin bu isteğini yerine getirdik. Duyarlılıkları nedeniyle öğrencilerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.  

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21