Yollarımız asfaltlanıyor ama sağlığımız bozuluyor

Of Çamlı’da faaliyette bulunan asfalt plentinin bacasından çıkan dumanlar, çevre sağlığını tehdit ediyor.

Yollarımız asfaltlanıyor ama sağlığımız bozuluyor

Of Solaklı Vadisi’nde Özel İdare Şantiyesinin yanında kurulan Asfalt Plenti, Of’un yanı sıra Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı’nın Mahalle yollarının yanı sıra yayla yollarının da asfaltlanması için kurularak 2009 yılında faaliyete geçti.

 

Plentin sayesinde çok sayıda mahalle yolu ve yayla yolları asfaltlanarak halkın kullanımına sunuldu.

 

Ancak asfaltıyla insanlara hizmet veren plent, bacasından çevreye yaydığı dumanıyla çevre kirliliği oluşturarak çevredeki insanların sağlığını tehdit ediyor.

 

Plentin bacasından çıkan dumanın sağlıklarını olumsuz yönde etkilediği belirten vatandaşlar, çok sayıda şikayete rağmen durumun düzeltilememesine isyan ediyor.

 

Bölgede faaliyette bulunan Kar Şirketler Grubu Genel Müdürü Ali Rıza Kar, şikayetlerini BİMER’e ilettiklerini ancak bu güne kadar sorunun çözülemediğini ifade etti.

 

Dumanların bölgeyi olumsuz etkilediğini belirten Kar; “Bacadan çıkan dumanlar sağlığımız tehdit ediyor. Gözlerimizde rahatsızlıklar meydana gelmeye başladı. Bacadan çevreye yayılan zararlı gazlar sağlığımızı tehdit ediyor. Konuyu Bimer’e ilettim. Konuyu Kaymakamlığımıza ve Belediyemize ilettik. Ancak henüz bir çözüm bulunamadı. Yollarımızın asfaltlanması önemli bir hizmet. Ama sağlığımızı kaybetmek zorunda bırakılmamalıyız. Konunun bir an evvel çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21