Yolcuların yük isyanı

Otobüslere getirilen yük sınırlaması karayoluyla seyahat etmek isteyen vatandaşları isyan ettirdi.

Yolcuların yük isyanı
HABERİN GALERİSİ
Yolcuların yük isyanı

Yolcuların yük isyanı

Kış mevsimiyle birlikte büyük kentlere göç eden vatandaşlar nedeniyle şehirlerarası otobüs terminalinde yoğunluk yaşanıyor. Yoğunluğun nedenini ise vatandaşların yanlarında aşırı yük götürmek istemesi oluşturuyor.

 

Yaz mevsimini memleketinde geçiren vatandaşlar, kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yaz boyunca hazırladıkları yöresel yiyeceklerini de yanlarına alarak dönüş yolculuğuna çıkıyorlar.

 

Uçaklardaki yük sınırlaması nedeniyle karayolunu tercih eden vatandaşlar, otogarlarda bir sürprizle karşılaşıyorlar. Karayolları taşımacılığında değişen yönetmelik gereği otobüsler kişi başı en fazla 30 kg yük kabul edebiliyor. Yük sınırlamasına takılan vatandaşlar yüklerini götürmekte sıkıntı yaşarken uygulamaya tepki gösteriyorlar.

 

Yüklerini otobüslerle rahatlıkla götürebildikleri için otobüsleri tercih ettiklerini belirten vatandaşlar, yeni uygulamaya tepki göstererek; “Kara taşımacılığını çoğunlukla yüklerimizden dolayı tercih ediyorduk. Demek ki bundan sonra bu tercihimizden de vazgeçip otobüslere binmeyeceğiz” ifadelerini kullandılar.

 

Uygulama nedeniyle kendilerinin de zor durumda kaldığını belirten Otobüs işletmesi yetkilileri; “Yönetmelik gereği denetimler de arttı. Yolcu sayısını aşan ağırlıklar neticesinde para cezasına çarptırılıyoruz. En hafif ceza 2 bin TL civarında. Uygulama nedeniyle bizler de zor durumda kalıyoruz” diye konuştular.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21