YGS Of Şampiyonu Sevgi Sultan Gençosman

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu YGS’de 122,25 net yaparak Of birincisi olan Solaklı Anadolu Lisesi öğrencisi Sevgi Sultan Gençosman’ı ödüllendirdi.

YGS Of Şampiyonu Sevgi Sultan Gençosman

13 Mart’ta yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’nın sonuçları 25 Mart’ta açıklandı. Sınavda 122,25 net soru yapan Solaklı Anadolu Lisesi öğrencisi Sevgi Sultan Gençosman Of birincisi oldu.

 

Türkçe’den 28, Sosyal Bilimler’den 22,75, Matematik’ten 36,50 ve Fen Bilimleri’nden 35 olmak üzere toplam 122,25 net soru yapan Gençosman, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından ödüllendirildi.

 

Solaklı Anadolu Lisesini ziyaret eden Müdür Kabahasanoğlu; “Sevgi kızımızı ve siz değerli öğrencilerimizi başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Sizleri, okul idarecilerinizi ve öğretmenlerinizi gayretleri nedeniyle tebrik ediyorum. Ne olursa olsun sizlerden en öncelikli olarak beklediğimiz iyi insan olmanızdır. Vatanınıza, milletinize, milli ve manevi değerlerinize bağlı evinde ve işinde mutlu nesiller olarak hayata atılmanızı istiyoruz. Sosyal yönden kendini geliştirmiş, kendini doğru ifade eden bireyler olmanızı istiyoruz. Aynı ciddiyetle çalıştığınız takdirde bu amacınıza ulaşacağınıza inanıyor, hepinize başarılar diliyorum. Rabbim yolunuzu açık etsin. Rabbim yardımcınız olsun” dedi.

 

Sınav için düzenli ve çok çalıştığını ifade eden Gençosman; “Okulumuzu çok seviyorum. Çok güzel bir ortam var. Okul müdürümüz olsun, idarecilerimiz olsun, öğretmenlerimiz olsun sürekli yanımızdalar. Bizlere çok yardımcı oluyorlar. Ders ortamımız ve çalışma ortamımız çok güzel. Tıp okumak istiyorum. İnşallah ikinci sınavda da istediğim puana ulaşacağım. Hocalarıma ve idarecilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

LYS başvuruları 1-14 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacak.

 

LYS’de sınavlar ise;

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)-4 Sosyal Bilimler: 18 Haziran 2016,

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)-1 Matematik: 19 Haziran 2016,

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)-5 Yabancı Dil: 25 Haziran 2016,

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)-2 Fen Bilimleri: 25 Haziran 2016,

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)-3 Edebiyat-Coğrafya: 26 Haziran 2016

tarihlerinde yapılacak olup

LYS sonuçları ise 18 Temmuz 2016 tarihinde adaylara duyurulacak.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
AZİZ ÖZKAN
AZİZ ÖZKAN - 5 yıl Önce

İLÇE MÜDÜRÜMÜZ OKUL MÜDÜRÜ VE YETİŞTİREN ÖĞRETMEN ARAKADAŞLARIMIZ VE AİLESİNİ TEBRİK EDİP ALLAH HAYIRLI NETİCLER İHASAN EDER DİYORUM...

ADEM GÜNDÜZ
ADEM GÜNDÜZ - 5 yıl Önce

Öğrencimizi tebrik ediyor, LYS sınavında daha üstün başarılar diliyorum. Başta ekip başı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris KABAHASANOĞLU olmak üzere en alt çalışanına kadar emeği geçen tüm eğitim camiasına teşekkür ediyorum. Allah hiçbir emeği zayi etmez...

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21