Yetim Dostu İnsani Yardım Vakfı faaliyetlerini tanıttı

Yetimlere verdiği özel önem ve dünyanın dört bir yanında zorda kalan, mazlum ve mağdura yardım elini uzatan İHH İnsani Yardım Vakfı, Of’ta düzenlediği programla faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Yetim Dostu İnsani Yardım Vakfı faaliyetlerini tanıttı

Dünyanın dört bir yanında zorda kalan, mazlum ve mağdura yardım eden İHH İnsani Yardım Vakfı; savaş, afet ve yoksulluk olan bölgelerle birlikte 5 kıtada 135 ülkede din, dil, ırk, millet ve mezhep ayrımı yapmaksızın faaliyet yürütüyor.

 

Son yıllarda yaşanan savaşlar, felaketler sonucunda mağdur ve mazlum olan insanlara maddi ve ayni yardımlar yapılıyor. Trabzon İHH da çalışmalarını anlatmak yeryüzündeki daha çok yetime, muhtaca yardım yapmak için kendilerini anlatıyor. Bu bağlamda İHH Trabzon Şubesi Of’ta tanıtım programı düzenledi.

 

Of Belediyesi toplantı salonunda yapılan program Kuranı Kerim okunmasıyla başladı. Ardından İHH Of Şubesi Başkanı Yakup Aydın bir selamlama konuşması yaptı. Ardından kısa film gösterimi yapıldı. Film gösteriminin akabinde İHH Trabzon Şubesi Başkanı Zühtü Kalma yurt içi ve yurt dışında yapılan çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Başkan Kalma yaptığı konuşmada,”Bugün İHH olarak yeryüzünde 135 ülkede yardım hizmeti yürütüyoruz. Bugün Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de, Afrika’da mazlum ve mağdurların yaşadığı bölgelere hizmet yürütüyoruz. Bugün dünyanın her yerinde Müslümanların sayısı artarken Afrika’da azalıyor. Çünkü Batı politikalarıyla Afrika’da çıkardığı savaşlarla yetim bıraktığı çocukları alıp yetimhanelerde bakıyor ve onları Hıristiyanlaştırıyor. Bizler ise sınırlı imkanlarla onların bu yaptıkları zulme karşı mücadele ediyoruz. Sizlerin yardımlarıyla yetimlere burs, hastalar için hastane, ilaç, su kuyuları, aşhaneler yapılıyor. Bugün yeryüzünün tüm bölgelerinin mazlumlarına kucak açan bir Türkiye var, İHH var. Hamasi konuşmuyorum dünya mazlumları bizi bekliyor, tek umutları Türkiye. Onun için diyoruz ki Of bu iyilik kervanına güçlü destek versin. Of her zaman öncü olduğu için bugünkü yardım miktarına baktığımızda üzüldük. İnanıyorum ki bu rakamlar değişecek Of’a yakışır bir seviyeye gelecektir” ifadelerini kullandı.

 

Programın sonunda kadın kolları “Bir Yetime Kardeş Ol” kampanyası için yetim kardeş üyesi yaptılar.

 

Programa Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, okul müdürleri, öğretmen ve vatandaşlar katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21