Yeşilyurt Ailesi’nin Muhteşem Of günü

Yeşilyurt Ailesi tarafından babaları adına Of’ta yaptırılan Ali Yeşilyurt Çok Programlı Lisesi, çok sayıda davetlinin katıldığı törenle hizmete açıldı.

Yeşilyurt Ailesi’nin Muhteşem Of günü

2011 yılında yapımına başlanan ve kısa sürede tamamlanarak 2012-2013 sezonu başında eğitime başlayan Ali Yeşilyurt Çok Programlı Lisesinin resmi açılışı yapıldı.

 

Okulun Bahçesinde düzenlenen açılış törenine Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç, Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen, Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Faruk Özak, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ak Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, Trabzon eski Milletvekili Kemalettin Göktaş, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Aydın, Ak Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Samsun ve Trabzon’da görev yapan çok sayıda Kaymakam ve Belediye Başkanı, Siyasi Parti Temsilcisi, Daire Amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıaloğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan törende Of Kaymakamı Eren Arslan, İşadamı Cemal Yeşilyurt, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ak Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, 

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen, Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Faruk Özak ve Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç birer konuşma yaptılar.

 

İşadamı cemal Yeşilyurt ailesi adına yaptığı konuşmada, memleketine böyle bir hizmette bulunduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.

 

Yeşilyurt, dedesinden başlayarak babaları ve kendi yaşamlarını kısa anekdotlarla anlatarak davetlileri zaman zaman duygulandırırken zaman zaman da kullandığı doğal ifadelerle güldürdü.

 

Okulun adının babası adına yapılmasına bir yandan sevindiğini bir yandan da Şehit Ahmet Türkkan’ın adının kaldırılması nedeniyle üzgün olduğunu belirten Yeşilyurt, “Bu okul yaşadığı sürece Şehit Türkkan’ın adı da bu okulla birlikte yaşayacak” dedi.

 

Öğrencilere iş garantisi veren Yeşilyurt, "Buradan mezun olacak öğrenciler eğer Samsun'daki Yeşilyurt Meslek Yüksekokulunu kazanır ve oradan mezun olursalar kendilerine iş garantisi veriyorum. Yeter ki okusunlar" dedi.

 

Konuşmaların ardından Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Of Kaymakamı Eren Arslan ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu Yeşilyurt ailesi adına Cemal Yeşilyurt'a çeşitli hediyeler verdiler.

 

Başkan Sarıalioğlu tarafından kendisine mezun olduğu Şehit Ahmet Türkkan Ortaokulundaki üç dönem karnesi hediye edilmesi nedeniyle duygulanan Cemal Yeşilyurt, bir kez daha Şehit Ahmet Türkkan’ı anarak Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine yazmış olduğu şiirin “Ey Şehit oğlu Şehit İsteme benden makber, sana avuşunu açmış duruyor Peygamber” mısralarını okudu.

 

Plaket töreninin ardından okulun açılış kurdelesi Yeşilyurt ailesi ve tüm davetlilerin katılımıyla kesildi.

 

Açılışın ardından törene katılan davetlilere Ali Usta Yemek Salonunda yemek ikram edildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

YEŞİLYURT AİLESİNE TEŞEKKÜR EDER SAĞLIKLI VE MUTLULUK DİLEKLERİMLE SEVGİ-SAYGILAR SUNARIM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21