Yeşilyurt ailesinden Oflu öğrencilere 200 tablet

Kısa bir süre önce hayatını kaybeden Of’un yetiştirdiği değerli iş adamı Cemal Yaşilyurt’un oğulları Oflu öğrencilere 200 tablet hediye etti.

Yeşilyurt ailesinden Oflu öğrencilere 200 tablet

Of’un yetiştirdiği önemli iş insanlarından biri olan ve kısa bir süre önce vefat eden hayırsever iş insanı Cemal Yeşilyurt’un oğulları babalarının ruhları için Of eğitimine 200 tablet bilgisayar dağıtarak babalarının yolundan gittiklerini gösterdiler.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen 200 tablet bilgisayar, düzenlenen törenle öğrencilere ulaştırılmak üzere okul idarecilerine teslim edildi.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürleri Hasan Tekke, Osman İşçi ve okul idarecileri katıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Hepinizin malumu eğitimde yaşadığımız uzaktan eğitim durumu teknolojik alt yapı gerektiriyor. Bakanlığımızın göndermiş olduğu tabletler öğrencilerimizin ihtiyaçlarını giderememiştir. O bakımdan hayırseverlerimizin katkılarıyla bu ihtiyaçları gidermeye çalışıyoruz. Of’umuza İmam Hatip Ortaokulu, Kız Yurdu ve diğer yardımlar yaparak büyük katkı sunan Yeşilyurt ailesinin öncülerinden rahmetli Cemal Yeşilyurt amcamıza rabbimden rahmet diliyorum. Oğulları da babalarının hizmetlerini devam ettirme adına öğrencilerimiz için 200 adet tablet bilgisayar bağışladılar. Kendilerine şahsım ve öğrencilerim adına şükranlarımı sunuyorum. Allah yaptıkları hayırlarını kabul etsin. Rabbim nice hayırlı ve bol kazançlar versin. Bu hayra vesile olan Sayın Kaymakamımız Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanımız Sayın Salim Salih Sarıalioğlu’na da teşekkür ediyorum. Diğer ihtiyaçlı öğrencilimizin ihtiyaçlarının giderilmesinde bu bağışların vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 500 bin adet tablet bilgisayar dağıtılırken tabletler kademeli olarak illere gönderiliyor. Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Of’a gönderilen 665 tablet okul müdürlerine teslim edilerek bakanlık tarafından belirlenen öğrencilere teslim edildi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 00:19

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali kara
ali kara - 1 yıl Önce

babalarının çocukları maşAllah ALLAHCC razı olsun babalarına rahmet keselerine bereket olsun

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21