Yeniden Refah Partisi Başkan AYAZ’dan gazetecilere kutlama

Yeniden Refah Partisi Of İlçe Başkanı Hüseyin Bereket Ayaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda Gazetecilerin gününü kutladı.

Yeniden Refah Partisi Başkan AYAZ’dan gazetecilere kutlama

Yeniden Refah Partisi Of İlçe Başkanı Hüseyin Bereket Ayaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Hakkında Bir Mesaj Yayınladı;

Başkan Ayaz mesajında şu ifadelere yer verdi;

Milletimizin sesi olan gazetecilik; haber vermenin ve haber duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmez bir öğesidir. Günümüzde milli birliğin sağlanmasında, hak ve özgürlüklerin korunmasında basının önemli bir rolü vardır. Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla da demokrasinin temel unsurlarından biridir. Gazeteci; kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile İlçemizin, İlimizin ve Ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, ebediyete intikal eden tüm basın çalışanlarını rahmetle anıyor, görevi başında bulunanlara da çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21