Yeni Of Devlet Hastanesi hizmet için gün sayıyor

Yeni Of Devlet Hastanesinin hizmete girmesi için geri sayım devam ederken bölge halkı ve hastane personeli hastanenin açılmasını heyecanla bekliyor.

Yeni Of Devlet Hastanesi hizmet için gün sayıyor

2016 yılı Mayıs ayında protokolü imzalanan ve 2018 yılı Mayıs ayında yapımına başlanan Yeni Of Devlet Hastanesinin hizmete girmesi için geri sayım devam ediyor. Bölge halkı ve hastane personeli hastanenin açılmasını heyecanla bekliyor.

Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar ve Yayın Kurulu Üyemiz İzzet Keleş, Yeni Of Devlet Hastanesinin inşaatını gezerek Of Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şaban Uysal’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yeni Hastanede hangi birimler var?

Yeni Of Devlet Hastanesinin

Toplam İnşaat Alanı: 27.200 m²,

Arsa Alanı: 18.000 m²,

Zemin Kat, Zemin üstü 5 (beş) kat ve zemin altı 1 (bir) kat olmak üzere 7 (yedi) kat

A, B ve C olmak üzere 3 Bloktan oluşmaktadır.

Yatak Sayısı 150 (Çoğu tek kişilik oda, odalar 30 m² lik),

Acil Müşahede Yatak Sayısı: 25,

Diyaliz Yatak Sayısı: 18,

Diş Ünitesi Sayısı: 8,

Fizik Tedavi Ünitesi: 10 hasta kapasiteli,

Doğum Lohusa odası: 4,

Yoğun Bakın Yatak Sayısı: 10,

Yeni Doğan Yoğun Bakım Yatak Sayısı: 4,

Gebe Sınıfı: 10 kişilik,

Ameliyathane Masa Sayısı: 4 (1 tanesi Lokal Ameliyatlar için)

Teknik Birim, jeneratör, merkezi oksijen sistemi, iklimlendirme sistemi son teknolojik donanımda olup, ana binanın dışında ayrı bir bina ve birim olarak ana binaya zemin altından bağlantı ile hizmet sunacaktır.

220 araçlık otopark

Yaşar ve Keleş’e hastane hakkında bilgiler veren Başhekim Uysal; Yeni Of Devlet Hastanesi inşaatının tamamlanmasına çok az bir kısım kaldı. Oflu hemşerilerimiz gibi bizler de heyecanla yeni binamıza taşınmak için çalışıyoruz. Bu süreçte hem hastanemizin tamamlanması çalışmaları işle yakından ilgileniyor hem de personel ihtiyacımızı da tamamlamaya çalışıyoruz. Son 1,5 ay içinde yeni Anestezi ve Reanimasyon Uzmanımız, Dermatoloji (Cildiye) uzmanımız ve Psikiyatri Uzmanımız görevine başlamıştır” dedi.

Bir taraftan hekim kadrosunu güçlendirip diğer taraftan da sağlık personeli ve destek personeli eksiklerini tamamladıklarını belirten Başhekim Uysal; “Son olarak bu hafta içinde KPSS-2021/10 Sözleşmeli Sağlık Personeli ataması ile Sağlık Bakanlığımız tarafından Hemşire, Ebe, Psikolog v.b. personellerimizin ataması yapılmış olup bir kısmı da görevine başlamıştır. Diğer taraftan destek hizmetleri personellerimizin de hizmet kolları ve sayıları belirlenmiş olup atamaları beklenmektedir. Bu inşallah şekilde son teknoloji ile donatılmış olan Yeni Of Devlet Hastanesi binamız yetişmiş insan gücü ile İlçemize ve bölgemize nitelikli, hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti sunacaktır” dedi.

Marka Şehir Of’umuza yakışır “Marka Hastane” olmayı amaçladıklarını belirten Başhekim Uysal; “Yeni binamızda hizmete başlamamız ile ilklerin ve yeniliklerin konuşulduğu ve uygulandığı, bölge hastanesi konumunda Marka Şehir olan Of’umuza yakışır “Marka Hastane” olmak için tüm hastane yönetimi ve personelleri olarak büyük bir heyecan ve motivasyon ile çalışıyoruz. İlçemize ve bölgemize hayırlı olsun. Bölgenin Marka Hastanesi olma yolunda emek ve çaba gösteren, herkese teşekkür ediyorum. Hedefimiz ilklerin ve yeniliklerin konuşulduğu, uygulandığı Bölgenin marka hastanesi olmaktır” ifadelerini kullandı.

Hastane ziyaretine Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar, Yayın Kurulu Üyemiz İzzet Keleş ve Başhekim Uysal’a, Başhekim Yardımcısı Dr. Elvan Yirigöz Çağlar, Müdür Yardımcısı Erhan Borozancı da eşlik etti.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2022, 02:14

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali kara
ali kara - 4 ay Önce

emeği geçen herkesten ALLAHcc razı olsun Ofumuzun ve çevre ilçelerin ihtiyacını karşılayacağına inanıyorum, hayırlı olsun.

Erhan ince
Erhan ince - 3 ay Önce

Ben 2 aya yakin ana firmasinda calistim parami alamadim tehtit edildim parami alamiyorum ben bu yuzden sebep bu olayi ana haber bülteni ve cumhurbaşkanlığı na taşımayı düşünüyorum yardımcı olursaniz kararimdan vazgeçerim

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21