Yazlık'ta Kaplan ailesinin köprü çilesi

Of’un Yazlık Mahallesi’nde ikamet eden Kaplan ailesi, evlerine ulaşımı sağlayan köprünün 2007 yılında yıkılmasının ardından aradan geçen 8 yılda yeniden yapılamaması aileyi perişan etti.

Yazlık'ta Kaplan ailesinin köprü çilesi
banner71

Of’un Yazlık Mahallesi’nde 2007 yılında yaşanan heyelan sonucu Kaplan Ailesinin evine ulaşım sağladığı Melet Köprüsü ağır hasar aldı. Özel İdare ekipleri tarafından tehlikeli görülen köprü yenisi yapılmak üzere yıkıldı. Ancak aradan geçen 8 yılda köprünün yenisi bir türlü yapılamadı.

 

Köprünün yerine Özel İdare tarafından geçici olarak yapılan menfez de yaşanan sağanak yağışlara dayanamayarak yıkıldı. 8 yıldır evlerine sağlıklı bir şekilde ulaşamayan Kaplan ailesi, okulların açılmasıyla birlikte yeniden sorun yaşamaya başladı.

 

Çocuklarını okula gönderemeyen Kaplan ailesi, derenin üzerine tahtadan bir geçiş yaptı. Çocukların güvenli bir şekilde okula ulaştırmakta güçlük çeken Muhammet Hasan Kaplan; “Annem 71 yaşında hasta bir kadın. Hastaneye götüremiyoruz. Çocuklar okula gidecek, ama gidemiyorlar. Allah göstermesin biri dereye düşse o zaman devlet imkanlarını seferber edecek. Özel İdare’ye defalarca bildirdik yapmadılar. Şimdi Büyükşehir olduk. Yetkililere defalarca durumu izah ettik ama sorunu bir türlü çözemiyoruz. Ne yapmamız lazım bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
halim
halim - 5 yıl Önce

akp dağlara ev yapcana merkez köylerine baksın millet konusur akp yapar ya bellı oluyo yazık cocuklara ofu gezmeyle olmuyo bazı seyler sayın vekıller

MuhammetHasanKaplan
MuhammetHasanKaplan - 5 yıl Önce

Her daim vatandaşının yanında olan devletimizin,vatandaşına hitmet götürmekle yetkilendirdiği,görevlilerin sekiz yıllık bekleyişe son vermesi ümitiyle,madüriyetimizi dile getiren Of havadise teşekkür ediyorum.Allah c.c hebimizinn yar ve yadımcısı olsun.

Hakan
Hakan - 5 yıl Önce

Of'taki büyük caminin var olan minaresinin yıkılıp yerine 2 tane kocaman,gösterişli olanlarının yapılması daha dikkat çekici.Sonra cami karşıtı yaparlar adamı,etiketi vururlar.Yahu şu çocuğun fotoğraftaki hali var olan minareli camiye iki tane yapmaktan önemsiz mi.Allah hayırlarınızı da doğru yerlere ulaştırsın vesselam..O minareyi yıkıp yenisini yapana kadar bu çocuğa bir köprü yapsanız ya,hem müsrifliktir yapmazdınız,hem de insanlığa faydalı olurdunuz.Neyse hayırlı işler..

FATİH SEYHAN
FATİH SEYHAN - 5 yıl Önce

ONLAR KONUŞUR AK PARTİ YAPAR

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21