Yaz Kursu öğrencilerine Trafik Eğitimi

Of Müftülüğüne bağlı camilerde ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda açılan yaz Kuran Kurslarında öğrenim gören öğrencilere “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi” konulu ders verildi.

Yaz Kursu öğrencilerine Trafik Eğitimi

Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili bakanlıklarla imzalamış olduğu “Çocuklar için Trafik Eğitimi İşbirliği (Trafik Dedektifleri) Protokolü” kapsamında Of Müftülüğüne bağlı camilerde ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda açılan yaz Kuran Kurslarında devam eden öğrencilere yönelik olarak Trafik Eğitimi verilmesi kararı alınmıştı.

 

Bu Kapsamda Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu, 28 Şubat İlkokulu, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu ve Gürpınar Fatih Şen Camiinde Kur’an eğitimi gören öğrencilere İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir tarafından “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi” konulu ders verildi.

 

Trafik Kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım

Öğrencilere; “Trafik Kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım” sloganımız değişmeyen sloganımız olsun diyen Müdür Bedir; “Sevgili çocuklar, trafik hayatımızın önemli konularından birisidir. Nasıl ki hayatımızda kurallara uymak önemliyse trafikte kurallara uymak en az onlar kadar önemlidir. Ben inanıyorum ki sizler şimdiden öğrendiğiniz bu kurallara uyacaksınız. Sizlerden bir beklentimiz de annelerinizin, babalarınızın, amcalarınızın, dedelerinizin ya da her kimse arabayı kullananlara kurallara uymadıklarında kuralları hatırlatmanızdır.  Çünkü onlar sizleri kırmaz, sizlerin uyarılarınıza daha çok önem verirler. Sürekli  -Trafik Kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım- Sloganımız değişmeyen sloganımız olsun” ifadelerini kullandı.

 

Eğitim aralarında ve sonrasında öğrencilerle oyunlar oynayıp şarkı söyleyen Şube Müdürü Bedir’in ilgi ve alakaları öğrencileri mutlu etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21