Yaralı talebeyi Of Belediyesi ve TİSKİ kurtardı

Of’un Yemişalan Mahallesi Kur’an Kursu’nda düşerek ayağından yaralanan Ahmet Kul’u Of Belediyesi ve TİSKİ ekipleri iş makinesiyle hastaneye yetiştirdiler.

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı Of’ta da hayatı durma noktasına getirdi. Çarşamba günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı Perşembe günü aralıksız olarak gün boyu ve gece de devam etti.

 

Şehir merkezinde kar kalınlığı 40 santimetreyi aşarken mahallelerde de bir metreyi aştı. Of Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile TİSKİ ekipleri gün boyu mahallelerin anayollarını açmak için mücadele verdi. Ancak devam eden kar yağışı nedeniyle açılan yollar yeniden ulaşıma kapandı.

 

Of’un 68 mahallesine yetişmekte zorlanan ekipler, bir yandan da acil 112’ye yapılan hasta ihbarları nedeniyle hastalara yetişmeye çalıştı.

 

Hasta ihbarlarından biri de Yemişalan Mahallesi Kur’an Kursu’ndan geldi. Kursta hafızlık eğitimi gören Ahmet Kul (19) Akşam namazına kursun hemen yanında bulunan camiye giderken ıslak zeminde kayarak ayağını burktu.

 

Acil 112 ekiplerine haber verildi, ancak Acil 112 ekipleri Kur’an Kursu’na ulaşamadı ve Of Belediyesi’nden yardım istendi. Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da Belediye ve TİSKİ Ekiplerini olay yerine yönlendirdi.

 

TİSKİ’ye ait iş makinesi ile Yemişalan Kur’an Kursu’na ulaşan ekipler, yaralı öğrenciyi İş Makinesinin içine bindirerek Of Devlet Hastanesi’ne getirdiler.

 

Yaklaşık 3 saatlik mücadelenin sonunda Of Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alınan Ahmet Kul’un ayağında çatlak olduğu tespit edilerek ayağı alçıya alındı.

 

Yaralı öğrencinin babası Mustafa Kul, yoğun çaba sarfeden TİSKi ve Of Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21