Yakup Türköz İş Okulu hayat veriyor

Geçen yıl eğitim ve öğretime açılan Cumapazarı’ndaki Yakup Türköz İş Okulu, eğitim ve öğretimleriyle özel öğrencilere adeta hayat veriyor.

Yakup Türköz İş Okulu hayat veriyor

Okul bünyesinde kurulan basit atölyelerle hem öğrenen hem de iş üreten özel öğrenciler, düzenlenen çeşitli kurslarla da hem becerilerini geliştiriyor, hem de eğleniyorlar.

 

Bu yıl açılan Bilgisayar ve Müzik Sınıflarına yoğun ilgi gösteren öğrenciler, iş ve eğitimden arta kalan zamanlarını bilgisayar ve müzik sınıflarında geçiriyorlar.

 

Teneffüs ve öğle paydoslarında öğrencilerin en fazla kullandığı birimler haline gelen sınıflardan kemence, piyano ve gitar sesleri eksik olmuyor.

 

Öğrencilerinin eğitim ve öğrenimlerinin yanı sıra sosyalleşmesi ve topluma kazandırılmasıyla da yakından ilgilenene aileleri, sık sık okulu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geliyorlar.

 

Evlerinde hazırladıkları pasta ve böreklerle okulu ziyaret eden ev hanımları, öğrencilerin fark edilmeye ve sosyalleşmeye ihtiyaçları olduklarını belirterek bu türden sosyal faaliyetlerin devam ettireceklerini, öğrencilerin sosyalleşmesi ve toplumun bir bireyi olduklarının onlara hissettirilmesinin önemli olduğunu ifade ettiler.

 

Ev hanımlarına teşekkür eden Okul Müdürü Mustafa Akyıldız; “Ailelerimizin duyarlılığı bizleri mutlu ediyor. Okulumuz bir aile ortamı gibi. Öğrencilerimiz hem eğitim görüyor, hem öğreniyor, hem iş üretiyor hem de eğleniyor. Onların mutlu ve başarılı olması bizleri de mutlu ediyor. Okulumuza destek veren, duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21