Yağmura rağmen Cumhuriyet’i coşkuyla kutladılar

Oflu öğrenciler yağmura rağmen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programını ve Cumhuriyet Yürüyüşünü coşkuyla gerçekleştirdiler.

Yağmura rağmen Cumhuriyet’i coşkuyla kutladılar
banner71

Cumhuriyet’in ilanının 93.yılı tüm yurtta olduğu gibi Of’ta da coşkuyla kutlandı. Törene katılmak için sabah erken saatlerde okul bahçelerinde toplanan öğrenciler, Atatürk Büstüne yapılan çirkin saldırı nedeniyle büyük bir şok yaşadılar.

 

Okul bahçelerinde toplanan öğrenciler, kutlamaların yapılacağı Of İlçe Stadına yürüdüler.

 

Kaymakamlık Makamında Kaymakam Eren Arslan’ın tebrikleri kabul etmesinin ardından protokol üyeleri de Of İlçe Stadındaki programa katıldılar.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Eren Arslan ile Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar.

 

Kaymakam Arslan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu.

 

Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Cumhuriyet Koşusunun ardından dereceye giren öğrencilere ve Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Ödül törenin ardından Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı. Stattan başlayan yürüyüş, Sanayi Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerinden Belediye önüne kadar devam etti.

 

Havanın yağışlı olmasına aldırış etmeyen öğrenciler; “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez”, “Her Türk Asker Doğar”, “Vatan Sana Canım Feda” sloganlarıyla ve ellerindeki bayraklarıyla yürüyüşlerini coşkulu bir şekilde yaptılar.

 

Kaymakam Arslan ve Başkan Sarıalioğlu’nun Belediye önünde yaptığı kısa teşekkür konuşmaları ile program sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21