Velilerle işbirliği yaparak sınıfını yenileyen öğretmene ödül

Okul-veli işbirliği ile sınıfını baştan aşağıya yenileyen Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu 2/A sınıfı öğretmeni Abdülvahap Mutlu, başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Velilerle işbirliği yaparak sınıfını yenileyen öğretmene ödül

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Ailemizin Öğretmeni Projesi” kapsamında okul veli işbirliği ile sınıfını baştan aşağıya yenileyen Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu 2/A sınıfı öğretmeni Abdülvahap Mutlu,  Of Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.

 

Proje ile okullarında farklılık oluşturan, aileyi okula çeken, okulla aileyi buluşturan, öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel olarak gelişmesini aile ile birlikte düşünen öğretmenin tespit edilip ödüllendirilmesi ve yeni güzel örnekler meydana getirmesi amaçlanıyor.

 

Öğretmen Aldülvahap Mutlu, eğitim öğretim sezonu öncesinde öğrenci velileriyle bir araya gelerek sınıfın baştan aşağıya yenilenmesini sağladı. Velilerin desteğiyle beton zemine döşeme kaplatıldı. Klasik masa ve oturaklar kaldırılarak yerlerine özel masa ve tekli sandalyeler alındı. Elektrik aydınlatmasından perdelerine varıncaya kadar sınıf baştan aşağı yenilenerek özel bir sınıf haline getirildi.

 

İlköğretim haftası etkinlikleri kapsamında okulu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, sınıfı görünce durumu Kaymakam Eyüp Fırat’a iletti. Kaymakam Fırat da Öğretmen Abdülvahap Mutlu’nun Başarı Belgesi ile ödüllendirilmesini istedi.

 

Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu 2/A sınıfını ziyaret eden Müdür Kabahasanoğlu, Okul Müdürü Yaşar Osmanoğlu ile birlikte Ayın Öğretmeni seçilen Abdülvahap Mutlu’ya ve öğrencilere hediyelerini, takdim etti.

 

Of’un birinci gündeminin eğitim olması için yoğun bir çaba sarf ettiklerini belirten Müdür Kabahasanoğlu; “Sürekli olarak yeni fikirler geliştirip hayata geçiriyoruz. Bu düşüncelerden biri de “Ailemizin Öğretmeni Projesidir”. Öğretmeninizin sizlerle ilgisi, velilerinizle diyaloğu sayesinde böyle güzel, cıvıl cıvıl bir sınıfa kavuştunuz. Bizler de veli, öğrenci, okul birlikteliğini sağladığı için öğretmeninizi ve sizleri ödüllendirmeye geldik. Öğretmenimizi ödüllendirdiği ve projemize destek olduğu için Sayın Kaymakamımız Eyüp Fırat’a da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21