banner80

Vefat eden öğretmenler için hatim okundu

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ahirete irtihal eden öğretmenler için düzenlenen programda Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu hafızlık sınıfı öğrencileri hatmi şerif okudu.

Vefat eden öğretmenler için hatim okundu
banner71

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ahirete irtihal eden öğretmenleri unutmadı. Gerek ülkemizin değişik yerlerinde görev yapan gerekse Of İlçesinde görev yapıp vefat eden öğretmenler çeşitli etkinliklerle anıldı.

 

Vefat eden öğretmenler için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, akşam namazı

sonrası Of Çarşıbaşı Büyük Camii’nde hatim programı düzenledi. Akşam ile Yatsı Namazı arasında düzenlenen programda ebediyete irtihal eden öğretmenlerin ruhu için Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu “Hafızlık Sınıfı” öğrencileri hatmi şerif okudu.

 

Okunan Hatmi Şerifin duasını Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu yaptı. Hatim programına İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.Ayrıca hayatlarını kaybeden Oflu öğretmenler kabirlerinde ziyaret edilerek kabirleri başında okunan Kur’an-ı Kerim ile yâd edildiler. Of İmam Hatip Lisesi Müdürü Sedat Gül, Müdür Yardımcısı Adnan Karaismail ve Tarih Öğretmeni Haşim Uzunhasanoğlu kabirleri ziyaret ederek dua okudular.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu programlarla ilgili olarak, “Ülkemizin ve insanlığın geleceği için gece gündüz çalışıp rahmetli olan öğretmenlerimizi hayırla yad etmek istedik. Hepimiz aynı sonla karşılaşacağız. Önemli olan bizlerin de arkamızdan hayır dua edecek öğrenciler, nesiller bırakabilmektir. Her şeyden önemlisi vefalı olmak inancımızın da bir gereğidir. Rabbimden vefat etmiş öğretmenlerimize rahmetler diliyorum. Programda emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21