Vefa Sosyal Destek ekipleri kapı kapı yardım dağıtıyor

Of Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri Of’un 68 mahallesini kapı kapı dolaşarak vatandaşların taleplerini karşılıyor.

Vefa Sosyal Destek ekipleri kapı kapı yardım dağıtıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının talimatıyla kurulan Vefa Sosyal Destek Grupları ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Of’ta da yaşlı, hasta ve sokağa çıkma yasağı olan vatandaşların ihtiyaçlarını evlerine götürüyor. 

Of Kaymakamlığı tarafından kurulan Of Vefa Sosyal Destek Grubu Of’un 68 mahallesinde ikamet eden vatandaşların taleplerini karşılıyor. Şehir merkezinden en ücra mahallelerdeki vatandaşların maaş, yiyecek ve ilaç talepleri karşılanarak kapılarına kadar götürülüyor.

Öğretmenler, Din Görevlileri, Kaymakamlık Personeli ve Vakıf çalışanları ile Belediye görevlilerinden oluşan Vefa Sosyal Destek Grupları 3’er gönüllüden oluşuyor. Oluşturulan 6 grup, ilk etap çalışmalarını tamamlayarak bayrağı yeni gruplara devretti.

Gönüllü çalışma arkadaşları ile büyük bir vefa örneği gösterdiklerini belirten Grup Sorumlusu İzzet Keleş; “Dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın nedeniyle insanların yaşamlarında kendilerinin ve toplumun yararına zorunlu olarak bazı kısıtlamalar yapılmak zorunda kalındı. Of Kaymakamlığımız bünyesinde kurulan kriz masası gelen talepleri alarak gönüllü VEFA ekiplerine bildiriyor. Bizler de vatandaşımızın taleplerini alarak hem merkezde bulunan hem de Of’umuzun en uzak noktasına kadar ihtiyaçlarını götürüyoruz. Vatandaşlarımıza devletimizin selamını, devletimizin sıcak yüzünü ve müşfik elini uzatıyoruz. Vatandaşlarımızın bu hizmetlere karşı mahcubiyetine şahit oluyoruz. Vatandaşlarımız aynı zamanda bu süreçte devletimize ve milletimize dua ve niyazda bulunarak sürece manevi katkıda bulunmuş oluyorlar. Bu süreçte emeği geçen tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Gruptaki Mahmut Karadağ hocama, Abdullah Çakır beye ve gruplarda yer alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah devletimizi, milletimizi ve insanlığı bu zor durumdan kurtarsın” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21