Vatan sizden, çay bizden sorulur

Of Merkez 28 Şubat İlkokulu’nun minik öğrencileri, başlattıkları “Vatan sizden, çay bizden sorulur” projesi ile Barış Pınarı Harekatında görev yapan asker abilerinin soğuk kış günlerinde içlerini ısıtmak için topladıkları çayları asker abilerine gönderdiler.

Vatan sizden, çay bizden sorulur

Of Merkez 28 Şubat İlkokulu minik öğrencileri kalpleri ısıtacak bir projeye imza attılar. Barış Pınarı Harekatındaki askerlere destek vermek, soğuk kış günlerinde yaptıkları vatan savunmasında içlerini ısıtmak için topladıkları çayları asker abilerine gönderdiler.

 

1. Sınıf öğretmen ve öğrencilerinin öncülüğünde 28 Şubat İlkokulu öğretmen ve öğrencileri  “Vatan Sizden, Çay Bizden Sorulur” projesi kapsamında velilerinin de destekleriyle 23 koli 125 kilo kuru çay topladılar.

 

Yaptıkları resimleri, yazdıkları şiir ve mektupları topladıkları çay paketlerinin üzerine yapıştıran öğrenciler, bazı çay paketlerini de Türk Bayrakları ile kapladılar.

 

Minikler tarafından toplanan çaylar, okulda düzenlenen törenle Mehmetçik’lere gönderilmek üzere Of İlçe Jandarma Komutanlığı askeri yetkililerine teslim edildi.

 

Okulun bahçesindeki programa Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of İlçe Jandarma Komutanı Tanju Tanrıverdi, askerleri personel, Okul Müdürü Abdullah Hacıömeroğlu, görevi öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Projede emeği geçen herkese teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, “Mazlum milletlerin yanında yer almış bir milletin evlatları olan Mehmetçik’imiz Barış Pınarı Harekâtında mazlum Suriye halkının yanında olmak ve ülkemizin güvenliğini sağlamak için büyük bir mücadele ortaya koyuyor. Geleceğimiz olan minik yavrularımızda asker abilerinin yanlarında olduklarını belirtmek ve bu soğuk kış günlerinde içleri ısınsın diye çay gönderiyor. Bizim bu milli damarımız var oldukça evvel Allah bu milleti kimse yenemeyecektir. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor, askerimize üstün muvaffakiyetler diliyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

 

Törende konuşan Kaymakam Eyüp Fırat; “Minik yavrularımızı, öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi böyle sıcak ve anlamlı projelerinden dolayı kutluyorum. Miniklerimizin ve milletimizin bu manevi desteği oldukça milletimizi kimse alt edemeyecektir. Allah askerimizin ayağına taş değdirtmesin, onları her türlü kötülükten ve kötülerden korusun. Rabbim milletimize, devletimize zeval vermesin.” dedi.

 

Konuşmaların ardından öğrenciler “Bu Vatan Kimin” marşını söyleyerek askere selam durdular.  

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21