Vali Öz; Of Turizm’de merkez olmalı

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Cos Dağı’nda incelemelerde bulunarak Of’un Turizm’de daha çok söz sahibi olması gerektiğini ifade etti.

Vali Öz; Of Turizm’de merkez olmalı

Of İlçesini ziyaret eden Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, İlçede turizmin canlandırılması için yapılması gereken çalışmalar üzerine bilgi alışverişinde bulundu.

 

Yılda yaklaşık 1,5 milyon turistin ziyaret ettiği Uzungöl güzergahı üzerinde bulunan ve gerekli tesislerin olmamasından dolayı ziyaretçilerin direk geçiş yaptığı Of, Ayder ve Uzungöl’e yakınlığından dolayı bölgenin merkezi olabilecek konumda bulunmaktadır.

 

Turistlerin hediyelik çay almak için uğrak yeri olan 1280 ortaklı Özçay Kooperatifine ait Çay fabrikasını ziyaret eden ve Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kul’dan bilgiler alan Vali Öz; “Fabrikaya yılda 40 bin yerli ve yabancı Turistin uğraması bölgenin ekonomisine çok önemli bir katkı sağlamaktadır. Fabrikayı ziyaret eden turistler çayın nasıl işlendiğini yerinde görme fırsatı buluyorlar. Bu manada önemli bir tanıtım hizmeti veren fabrikamızın tüm çalışanlarını, ortaklarını ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum” dedi.

 

Fabrika ziyareti sonrası yerli ve yabancı turistlere yönelik tatil köyü yapılması planlanan Cos Dağı'nın zirvesine çıkarak incelemelerde bulunan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Uzungöl yolu üzerinde bulunan ve turizm alanında bölgenin merkezi konumunda olabilecek olan Of'un gerekli payı alabilmesi için yeni yatırımlara ihtiyacı olduğunu, bu kapsamda girişimci yönü çok yüksek olan Oflu işadamlarımızı bu tür yatırımları yapmaya teşvik etmemiz gerektiğini, İnşallah bu yönde atılacak adımlarla bölgenin kalkınmasına önemli bir ivme kazandırılacağını ifade etti.

 

Of Kaymakamı Eren Arslan ve Of Belediye Başkanı Murat Saral tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirilen Vali Öz’ün ziyaretine, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, ile İl Emniyet Müdürü Murat Köksal da eşlik etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21