Üniversiteli öğrencilerden Yaren ve Ravza’ya engelli aracı

Of Teknoloji Fakültesi öğrencileri Fatma Hande Nas ile Şıhmehmet Yıldırım başlattıkları mavi kapak projesi ile Serebral Palsi hastası Yaren Yiğit ile Ravza Dilek Kesici’ye engelli aracı temin ettiler.

Üniversiteli öğrencilerden Yaren ve Ravza’ya engelli aracı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Of Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri Gümüşhaneli Fatma Hande Nas ile Gaziantepli Şıhmehmet Yıldırım, başlattıkları mavi kapak projesi ile iki minik öğrenciye engelli aracı temin ettiler.

 

Of Gençlik Merkezi’nde Gönüllü Gençlik Lideri olan Fatma Hande ile Şıhmehmet, Of 28 Şubat İlkokulu’nda öğrenim gören doğuştan engelli ve yürüyemeyen Yaren Yiğit (6) ile Ravza Dilek Kesici (6)’ye engelli aracı temin etmek için harekete geçtiler.

 

Geçen yıl Aralık ayında başlattıkları mavi kapak toplama projesi ile bölüm arkadaşlarının ve fakülte öğrencilerinin desteğini alan Fatma Hande ile Şıhmehmet, 80 kg mavi kapak topladı.

 

Eskişehir’de yaşayan ve 12 yıldır mavi kapak toplayarak engellilere umut olan dede torun Halit Aydoğan ve Melike Sarıtaş ile irtibata geçen Fatma Hande ile Şıhmehmet, toplanan kapaklar karşılığında iki adet engelli aracı talep ettiler.

 

28 Şubat İlkokulu’nda eğitim gören doğuştan Serebral Palsi hastası olan Yaren Yiğit ile Ravza Dilek Kesici’ye umut ışığı olan Fatma Hande Nas ile Şıhmehmet Yıldırım, Fakültede düzenledikleri törenle araçları Yaren ile Ravza Dilek’e teslim ettiler.

 

Törende mutlulukları gözlerinden okunan Yaren ile Ravza Dilek, kendilerine araçları temin eden Fatma Hande Nas ile Şıhmehmet Yıldırım’a teşekkür ettiler.

 

Törene Fakülte Dekan Yardımcısı Erol İskender, Bölüm Başkanı Umut Topal, Of Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Yaşar, Fakülte öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21