Ünal Çelik’ten suç duyurusu

AK Parti Of İlçe Başkan Adayı Ünal Çelik, İmam Hatiplilere yönelik söylemleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ünal Çelik’ten suç duyurusu

AK Parti Of İlçe Başkan Adayı olan Of İmam Hatip Lisesi Mezunu Ünal Çelik, bir TV kanalında İmam Hatip mezunlarına yönelik ağır ithamları nedeniyle Of Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İmam Hatip Okullarının hem mesleki eğitim veren hem de öğrencileri yükseköğretime hazırlayan kurumlar olduğunu belirten Çelik; “İmam Hatip okullarımız öğrencilerine hem dini hem de dünyayı öğretmektedir. Son günlerde pervasızca, ahlaksızca imam hatip mezunlarına Erol Mütercimler ve onun gibi avanelerin saldırıları yutulur cinsten değildir. Bu vesile ile bu ahlaktan yoksun adamların toplum nezdinde infiale yol açan açıklamalarından dolayı adalete hesap vereceklerdir. Kendileri hakkında bugün Of Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Bütün İmam Hatip Mezunları adına, şu an okullarda okuyan pırıl pırıl İmam Hatipli yavrularımız adına kendisinin hesap vermesi için elimizden ne gelirse mücadeleye devam edeceğiz. Bütün bu yönüyle, dini duyarlılığı elden bırakmayarak dünya hayatını başarmak, hem hakikate en uygun olanı hem de en temel insan hakkını insanlara sunma özelliğine sahip olan bu yavrularımıza kimse dil uzatamaz. Aziz Türk Milleti, bu özelliklerinden dolayı İmam Hatip O tercih ve tahkim etmiştir. Bu irfan, bizim geleneksel kültür dokumuzda vardır. Halkımızın imam hatip ortaokullarına ve liselerine teveccüh göstermesinin nedeni, sadece çocuklarını imam ya da hatip olarak yetiştirme arzusuyla açıklanamaz” diye konuştu. 

“Ülkemizin başındaki Devlet Başkanımızın İmam Hatipli olmasını hazmedemeyen bu zavallı cenah haddini bilecektir” diyen Çelik; “Eski Türkiye’nin olmadığını hala anlamadılar. Herkes haddini bilecektir. Biz 30 yıldır en ağır şekilde bu imam hatip davasını her şartta savunmuşuz.
28 Şubat’ta başaramayanlar bugünde başaramayacaklar. Bu vesile ile bugün Of Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Milletimizin ve imam hatip camiasının daha yüksek perdeden tepki koymasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21