Ulusoy ve Anadolu Liseleri Badminton Şampiyonu

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası Gençler Badminton Turnuvası’nda kızlarda Of Anadolu Lisesi, Erkeklerde ise Ulusoy Lisesi şampiyon oldu.

Ulusoy ve Anadolu Liseleri Badminton Şampiyonu

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liseler arası Gençler Badminton Turnuvasında kızlarda ve erkeklerde birincilikleri Of’un iki lisesi kazandı.

 

Arsin Kapalı Spor Salonunda yapılan müsabakalara 38 okul katıldı. 20 erkek ve 18 kız okul takımının katıldığı turnuvada toplam 200 sporcu mücadele etti.

 

Genç Kızlar Badminton İl Birinciliği müsabakaları sonucunda Of Anadolu Lisesi şampiyon olurken, ikinciliği Arsin Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Yomra Fen Lisesi, dördüncülüğü ise Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi kazandı.

 

Genç Erkekler kategorisinde ise şampiyonluğu Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazandı. İkinciliği Sürmene Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Arsin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, dördüncülüğü ise Of Anadolu Lisesi kazandı.

 

Turnuva sonucunda dereceye giren okullar ve sporcular, kupa ve madalyalarla ödüllendirildi.

 

Turnuvada birinci olan takımlar, 17-19 Mart 2015 tarihleri arasında Rize’de yapılacak olan Karadeniz Bölge Elemelerine katılacak olup burada da birinci olan takım Türkiye Şampiyonasında Karadeniz Bölgesini temsil edecek.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21