Ulusoy ailesinin Zehra Anne acısı

Trabzonspor’un Kurucu Başkanı, Ali Osman Ulusoy Seyahat Şirketinin kurucusu Ali Osman Ulusoy’un eşi Zehra Ulusoy son yolculuğuna uğurlandı.

Ulusoy ailesinin Zehra Anne acısı

Trabzonspor’un Kurucu Başkanı, Şehirlerarası seyahat sektörünün önemli kuruluşlarından Ali Osman Ulusoy Otobüs firmasının kurucusu merhum Ali Osman Ulusoy'un eşi, Trabzonspor Divan Kurulu Üyesi Kemal Ulusoy ve Ali Osman Ulusoy Seyahat Şirketinin sahibi Hülya Ulusoy’un anneleri Zehra Ulusoy hayatını kaybetti.

Zehra Ulusoy’un cenazesi İskenderpaşa Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Of Çamlı’daki aile kabristanlığına defnedildi.

Zehra Ulusoy’un oğlu Kemal Ulusoy yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Zehra (Onur) Ulusoy ...

4 12 2020, saat 5.30’da aramızdan ayrılan annem için hayat hızlı dönen bir film şeridi gibi idi. Ablası Saniye (Onur), hemen yan köyden Ulusoy kardeşlerin en büyüğü, amcam Mehmet Ali Ulusoy ile evlenindekten bir yıl sonra, annem Zehra (onur) aynı eve gelin gitti babam Ali Osman Ulusoy ile evlendi.

Şimdiki Trabzon – Of, Ulusoy konaklarında birkaç yıl kaldıktan sonra, fazla çocuklu nakliyeci aile yetişkinleri çoğalınca, Trabzon’a bugün ana okuluna kiraya verili, eski Rus işgal kuvvetleri Karargah binasına yerleşildi.

Aile reisi babam Ali Osman, büyük baba-annemler, evlenmemiş genç 4 kız ve okula giden erkek kardeşleri, keza bizle kalan öksüz, yetim hala – teyze çocukları ve bazen İstanbula gitmek için haftalarca uçak, vapur bekleyen köyden hastalar .... ile tam bir boğuşma içinde, 11 odalı büyük evin yönetimini zor uğraşı ile verirken ‘bir gün 8 kez öğlen masası kurmuştuk’ deyişi hala kulaklarımda.

Katı kurallı ana ocağında çok kalabalıktık, bizle yaşayan yengem/teyzem çocuğu Başaran dahil: yetişkinler, uzun süreli kalan akrabalar, misafirler gibi, devlet başkanları, başbakanların, bakanlar, valiler, emniyet müdürüleri, ünlü işadamlarının ... ağırlandığı evde zor dönemlerin cefakarı anneme, sürekli yorulmuyormusun ? diye soranlara ‘o tür şeyleri düşünmeye pek zamanım yokki !’ diye geçiştirirdi.

En son görüştüğümde ‘çocuklarının evliliklerini görmeyi çok isterim’ diyen, beni ben yapan değerlerin en büyüğü, bana iyiyi – doğruyu öğreten annem, hakkını helal et.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21