Ülkü Ocakları’ndan Türk’ün İstiklal Destanı

Of Ülkü Ocağı’nın tarafından düzenlenen “Türk’ün İstiklal Destanı” konulu konferansta Yrd. Doç. Dr. Nazım Kuruca Çanakkale Destanını anlattı.

Ülkü Ocakları’ndan Türk’ün İstiklal Destanı
banner71
Of Ülkü Ocağı’nın Kültürel Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Türk’ün İstiklal Destanı” konulu konferansta Yrd. Doç. Dr. Nazım Kuruca ve Av. Şefik Yazgı konuşmacı olarak katıldı.
 
Of Belediyesi Konferans Salonunda yapılan programa Of Belediye Başkanı Murat Saral, MHP Of İlçe Başkanı Mehmet Emin Hacıkerimoğlu, MHP İlçe Yönetimi, Ülkü Ocakları yönetimi ve vatandaşlar katıldı.
 
Şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşının okunduğu programın açılış konuşmasını Of Ülkü Ocağı Başkanı Murat Terzi yaptı. Terzi, davetlerine icabet ederek programa kmatılan konuşmacılar ave konuklara teşekkür ett.
 
Serap Uzunal’ın Sakarya şiirini, Zehra İrem Terzi de Bayrak adlı şiiri okuduğu programda Yrd. Doç. Dr. Nazım Kuruca, Kurtuluş Savaşı, Çanakkale Savaşı, İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler sundu.
 
Çanakkale savaşından sonra Konya ve Kastamonu’da erkek nüfusun kalmadığını anlatan Yrd. Doç. Nazım Kuruca, yazılı basının ve tarihçilerin bu konuları dile getirmediğini savundu.
 
Av. Şefik Yazgı ise konuşmasında Ülkü ocaklarının doğuşunu, alperenleri ve İslamiyeti  kabul eden Türkleri anlattı. Yazgı, “milli ve manevi değerlere sahip duyarlı bir gençlik yetiştirmekten başka bir amaçlarının olmaması gerektiğini ifade etti

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ze_mahşer
ze_mahşer - 9 yıl Önce

varlık içinde sosyal sefalet çekenlere inat imkansızlıklar içinde toplum hareketi olduklarını sosyal faaliyetleriyle bir kez daha kanıtlayan ülkücü kardeşlerimi vatan millet din konusundaki hassasiyetlerinden dolayı tebrik ediyorum.....ALLAH(c.c.) nazardan korusun sizleri......

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21