Uğurlu, Bölümlü ve Serince’de yol çalışmaları

Yol düzenleme çalışmalarına ağırlık veren Of Belediyesi, Uğurlu ve Bölümlü’de parke, Serince’de ise menfez çalışması yaptı.

Uğurlu, Bölümlü ve Serince’de yol çalışmaları

Trabzon’un Büyükşehir statüsüne dönüşmesiyle belde ve köylerin mahalleye dönüşerek Of Belediyesi’ne bağlanmasının ardından Of’un tüm mahallelerine hizmet vermeye başlayan Of Belediyesi, mahallelerin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyor.

 

BÖLÜMLÜ’YE PARKE

Bölümlü Mahallesi Büyük Camii Caddesi’nde başlatılan çalışmalar çerçevesinde içme suyu çalışmaları nedeni ile bozulan yolların kaldırım ve parkeleri yenilenerek modern bir görünüme kavuşturuldu.

 

Yapılacak kaldırım ve parke taşı döşeme işleminin ihtiyaç duyulan mahallelerde devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, “Eskimiş ve bozulmuş kaldırımlar ile bazı sokakların yollarını kilitli parke taşı döşeyerek yeniliyoruz. Çalışmalarımız artarak devam edecektir” dedi.

 

UĞURLU’YA PARKE

Uğurlu Mahallesi’nde kanalizasyon ve içmesuyu çalışmaları nedeni ile bozulan yollar onarılıyor.

 

İsapaşa Caddesinde bulunan Çay alım yerinin önündeki yaklaşık  400 metrekarelik alan parke taşı kaplanıyor.

 

Yollarımız bizim aynamızdır diyen Başkan Sarıalioğlu; "Mahallelerimizde yapılan su ve kanalizasyon çalışmaları sebebiyle bozulan yolların bir kısmını beton ile bazı  kısımlarını da parke taşı ile kaplayarak halkımızın hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Uğurlu mahallemizde de bu şekilde bozulan çay alım yerinin önünde çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Yaklaşık 400 metrekarelik alana 14.000 adet parke taşı döşüyoruz. Elimizdeki imkanlar dahilinde halkımızın refah ve mutluluğu için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

 

SERİNCE’YE MENFEZ

Of Belediyesi tarafından başlatılan yol çalışmaları çerçevesinde Serince Mahallesi'ndeki arazi yolu, dere geçişine yapılan menfezle birleştirilerek ulaşıma açıldı.

 

Önceki yıllarda ulaşıma açılan arazi yolu dere geçişi nedeniyle hizmet verememekteydi. Dere geçişine inşa edilen menfez ile birleştirilen yol halkımızın hizmetine sunuldu.

 

Serinceli vatandaşların ulaşım sorununa çözüm ürettiklerini belirten Başkan Sarıaliolu; "Serince Mahallemizde yıllardır birleşmeyi bekleyen iki yolu 12 metre uzunluğunda ve 1.5 x 1.5 beton menfez yapıp etrafını dolgu yaparak ulaşıma açtık. Serince halkının ulaşımda sıkıntı yaşadığı bu yola gerekli bakımı da yaparak hizmetine sunduk. Halkımızın ihtiyacı olan yerlere gerekli yatırımları yaparak halkımıza hizmete devam edeceğiz" dedi.

 

Of Belediyesi tarafından yürütülen kaldırım ve parke taşı döşeme çalışmaları ile sokakların çok daha güzel ve temiz bir görünüme kavuşacağını belirten vatandaşlar, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’na ve belediye personellerine teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

İLÇE BELEDİYE BAŞKANIMIZ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM YETKİLİLERE KOLAY GELSİN .HAYIRLI ÇALIŞMALAR.

kolenli
kolenli - 7 yıl Önce

yeter artık bu karartma polıtıkasını ne zaman kaldıracaksınız uzerımızden,çarşının yanı merkez sayılacak of çaykur fab. arkayolu ve kıyıboyuna neden hiç bakılmaz bu ne rezıllıktır...yazıklar olsun dıyorum,bu yolu sureklı kullanıp sesını çıkarmayan tum koyunlarada yazıklar olsun dıyorum..
kanalızasyon yapıldı yapan fırma ıflas ettı,yapılan doğalgaz dosemesınıde berbat ettiler,1tane gorevlı gelıp ne yapıyorsunuz sormDI BUNLARA,telefon ve fiber hattı kestıler,telekon geldı kazı yaptı pislğini bıraktı gittti..
şimdi soruyorum S.SALİM SARIALİOĞLU sana yakışanı yap burda sorunu çöz..

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21