Tüvtürk Sera AŞ’den Of’a 3 milyonluk dev yatırım

Tüvtürk markasıyla Türkiye’de Araç Muayene İstasyonu alanında hizmet veren kuruluş, Of’a açtığı sabit muayene istasyonu ile Of ve Bölge halkına sağlıklı bir ortamda sürekli hizmet verecek.

Tüvtürk Sera AŞ’den Of’a 3 milyonluk dev yatırım
banner71

Tüvtürk Sera AŞ tarafından Of Hayrat Yolu 1.kilometrede yapımı tamamlanan Of Araç Muayene İstasyonu hizmete girdi.

 

Trabzon ve Rize İl Merkezlerinin ardından sahil şeridinde 3.nokta olan Of Araç Muayene İstasyonu, Trabzon’un da il sınırları içerisindeki 2.muayene istasyonu olacak.

 

2005 yılında Türkiye genelinde muayene istasyonlarının özelleşmesinin ardından TÜVTÜRK’ün Trabzon il sınırları içerisindeki yatırım hakları Sera AŞ tarafından satın alınmıştı. Of’ta haftada bir gün olarak randevu sistemine göre verilen muayene hizmetleri sağlıksız bir ortamda verilirken araç sahipleri sıra almakta ve araç muayenelerini Of’ta yaptırmakta zorlanıyordu.

 

Of’un yanı sıra Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Sürmene’den çok sayıda araç sahibi araçlarını muayene yaptırabilmek için Trabzon ve Rize il merkezlerindeki istasyonlara gitmek zorunda kalıyordu.

 

Kısa bir süre önce başlatılan çalışmaların ardından Hayrat Yolu üzerinde inşa edilen Muayene İstasyonu 19 Ekim 2015 tarihi itibari ile hizmete başladı.

 

İstasyon hakkında Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar’a bilgiler veren Of İstasyon Müdürü Volkan Okcu; “Of’a çok güzel bir muayene istasyonu kazandırdık. Mobil ekiplerimiz tarafından sağlıksız ortamlarda verilen hizmetlerimizi artık son model cihazlarımızla donattığımız bu güzel istasyonumuzda vereceğiz. İstasyonumuz, 6 teknik ekibimizin aynı anda hizmet verebileceği kapasitede bir istasyondur. İhtiyaç yoğunluğuna göre ekip sayımızı arttırtıp azaltabiliyoruz. Taksi ve minibüslerimizin yaklaşık 160 noktasına bakarken, kamyonlarda yaklaşık 230 faklı noktaya bakıyoruz. Yaklaşık 10 kişilik bir ekiple Of ve bölge halkına hizmet vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

 

Araç sahiplerinin randevu alarak muayeneye gelmelerini tavsiye eden Okcu; “Araç sahiplerimiz istasyonumuzdaki mobil cihazımızdan, cep telefonlarındaki mobil uygulamamızdan, internetten veya telefonla randevu alarak muayeneye gelmeleri kendilerinin menfaatine olacaktır. Saatli aldıkları randevu için burada fazla beklemeyecekleridir. Biz onlara her türlü imkanı, konforu ve hizmeti sunmaya hazırız. Sadece bir şey istiyoruz bizden torpil istemesinler. Çünkü muayenelerimiz ve teknik ekipteki arkadaşlarımız İstasyonumuzdaki kameralar sayesinde sürekli kayıt altına alınıyor ve muayenelerimiz denetleniyor. Arkadaşlarımız ciddi cezalar alabiliyorlar ve hatta görevden atılabiliyorlar” diye konuştu.

 

Er’den Teşekkür

İstasyonu ziyaret eden Of Şoföler Odası Başkanı Şahmeran Er, İstasyonun Of’a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Er, istasyonun Oflu sürücülere ve bölge halkına da hayırlı olmasını diledi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21