Türk Polisi, milletimizin gönlünde taht kurmuştur

Of Kaymakamı Eren Arslan, Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümü dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürü Taner Ulutaş ve beraberindeki Polis Memurlarını makamında kabul etti.

Türk Polisi, milletimizin gönlünde taht kurmuştur

Kuruluş Yıldönümü etkinlikler kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ziyaret eden İlçe Emniyet Müdürü Personeli, kendilerinin her zaman yanlarında olan Kaymakam Arslan’a günün anısına bir buket çiçek takdim ederek teşekkürlerini ilettiler.

 

1845 tarihinin Türk Emniyet Teşkilatı açısından önemli bir nokta olduğunu belirten Kaymakam Arslan, bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilatın 10 Nisan 1845 den itibaren polis adı altında hayata geçmiş olduğunu ve Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edildiğini söyledi.

 

Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Arslan; "Güvenliğimiz tehlikeye girdiği zaman hatırladığımız polislerimiz, her geçen gün gelişen ve değişen şartlar altında ortaya çıkan yeni suç tipleriyle başa çıkabilmek için, sürekli kendilerini geliştirmektedirler. Emniyet Teşkilatımız, sadece adi suçlarla değil, ülkemizi parçalamak isteyen vatan hainleriyle de canları pahasına mücadele etmektedirler. Gece-gündüz, tatil-bayram demeden, çok ağır çalışma şartları altında, hayatını tehlikeye atarak görev yapan polislerimiz yaptıkları hizmetler ile vatandaşlarımızın gönüllerinde taht kurmuşlardır. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Emniyet Teşkilatımızın, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımın tam olduğunu ifade ediyorum. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve yurdumuzun her köşesinde özellikle de şehrimizde görev yapan tüm polislerin polis haftasını kutluyorum" diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vahap KURT
Vahap KURT - 9 yıl Önce

Vatan ve Milletin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlamak, insan hak ve özgürlüklerini korumak için büyük bir özveriyle çalışan fedakar polisimizin ve değerli ailelerinin 10 Nisan Polis Gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle saygılarımı sunarım

DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 9 yıl Önce

POLİSLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.NİCE YILLARA.SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21