Trafik Haftasında öğrencilere güvenli trafik eğitimi

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Of Belediye Meydanında düzenlenen etkinlikte İlkokul öğrencilerine trafik kuralları hakkında uygulamalı eğitim verildi.

Trafik Haftasında öğrencilere güvenli trafik eğitimi
banner71

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı, “Yaya Öncelik Trafik Yılı” ilan edilmişti. Her yıl 04 -10 Mayıs’ı kapsayan hafta da  “Trafik Haftası” olarak kutlanıyor. Bu kapsamda hafta dolayısıyla tüm Türkiye’de çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

 

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile ülkemizde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Mecliste çıkarılan kanunda yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamak zorunlu hale getirildi. Böylece trafikte can kayıplarının % 23 ünü oluşturan yayaların can güvenliği artırılmaya çalışıldı. Ceza caydırıcılığına gerek kalmadan bilinçlenmenin yaygınlaşması için vatandaşların araç sürerken yaya yollarında dikkatli olmalarını ve trafik kültürü geliştirmek isteniyor.

 

Of’ta trafik kurallarına dikkat çekmek, kazalara neden olan durumları anlatmak için Of Belediye Meydanında bir program düzenlendi. Buradaki programda trafik güvenliği ve kuralları ile ilgili polis memurları öğrenciler broşür dağıttı. Ayrıca öğrencilere alkollü araç kullanmanın etkilerini göstermek için sarhoşluk görüntüsü veren gözlük takarak düz çizgide yürümeleri ve boş kaleye gol atmaları için çalışma yapıldı. Çalışma sonunda öğrenciler çizgiden yürüyemeyerek, top kullanamaz duruma düştü.

 

Trafikte kuralların önemine dikkat çekmek, trafik bilinci oluşturmak için Of Belediye Meydanında yapılan programa; Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çapoğlu,  Stajer Kaymakam Abdüllatif Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Gürkan Demirkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Yüksel Yaşar, İsmail Yıldırım İlkokulu Müdürü Rıza Ercihan, polis memurları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Program fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21