Trabzonspor'u da ŞİKE'ye bulaştırmak istiyorlar

FB Başkanı Aziz Yıldırım’ın tutuklandığı Şike Operasyonu kapsamında TS Başkanı Sadri Şener ve TFF Başkanı Mahmut Özgener de gözaltına alınmıştı. Şener ve Özgener sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Trabzonspor'u da ŞİKE'ye bulaştırmak istiyorlar
banner71
Futbolda şike operasyonları devam ediyor.
 
3 Temmuz 2011 Pazar sabahı başlatılan operasyonlar kapsamında 1.dalgada gözaltına alınan 61 kişiden 26 isim tutuklanarak cezaevine konuldu.
 
Tutuklananlar arasında FB Başkanı Aziz Yıldırım, Sivas Başkanı Mecnun Odyakmaz, FB’li Şekip Mosturoğlu, Cemil Turan gibi isimler var.
 
Soruşturma kapsamında 2.dalga 11 Temmuz Pazartesi sabahı yapıldı.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener gözaltına alındı.
2.Dalgada gözaltına alınanlar arasında TFF Eski Başkanı Mahmut Özgener ve TF'li Eski Yönetici Bursalı Levent Kızıl da var.

P.tesi sabahı gözlatına alınan Sadri Şener Salı Günü Akşam saatlerinde serbets bırakıldı. TFF Eski Başkanı Mahmut Özgener de serbest bırakıldı.

Şike operasyonlarının 2.dalgası 12 Temmuz'da Beşiktaş'a sıçradı.

Lig Şampiyonluğunun ardından kupa şampiyonluğunun da şike ile kazanıldığı belirlendi.

Beşiktaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediyespor'la oynadığı kupa finali öncesinde Büyükşehir'in forvetleri Eski Beşiktaşlı İbrahim Akın ile İskender Alın'a şike teklif ettiği belirlendi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, BJK'li Yönetici Serdar Adalı da gözaltına alındı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FB'nin son altı maçını şike yaparak şampiyon olduğu belgeleriyle ortaya konulmuştu. Trabzonspor'un da işin içine katılmaya çalışıldığı 2.dalgada Başkan Sadri şener serbest kalırken Operasyonlar Beşiktaş'a sıçradı.

FB ve BJK'yı kurtarma operasyonlarına devam eden TFF, Trabzonspor'u da şikenin içerisinde göstermeye gayret etti ancak başarılı olamadı. Operasyonların GS'ye de sıçrama ihtimali var. Hatırlanacağı üzere GS, son haftalarda küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı.   

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 10 yıl Önce

tüm samimiyetimle söylüyorum fb. ve bjk. taraftarı olsaydım şunu söylerdim şikeyle ve şaibeyle gelen şampiyonluğu istemiyorum... ama özellikle f.b. taraftarı şike yaptıkları yüzde bir milyon belli olan bir durumda dahi çıkıyor sokaklarda eylem yapıyolar toplum olarak ne kadar yozlaştığımızın bir göstergesi değilmi. aklı selim taraftarlık budur ne pahasına olursa olsun gelen şampiyonluklar bize göre değil 27 yıldır olamıyoruz inanın böyle şampiyonluk gelecekse şerefli 2. likleri tercih ederim ve gerekirse bir 27 yıl daha bekleyebiliriz. bu pisliklere karışan takımlar gereken cezayı çekecektir bundan emin olunuz...

M SERT
M SERT - 10 yıl Önce

Ağzınıza sağlık ismail bey

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21