Trabzonspor bir şiiri hak etmiyor

Of Folklor Derneği tarafından düzenlenen Şiir Gecesine konuk olan Trabzonlu Şair Ömer Turan, “Trabzonspor’u şiir yazmaya değer bulmadım” dedi.

Trabzonspor bir şiiri hak etmiyor

Of Folklor Derneğinin düzenlediği şiir gecesinin konukları Trabzonlu Şair Ömer Turan ile Mehmet Kuvvet oldu.

 

Dernek Merkezi’nde düzenlenen programda dernek üyeleri ile konuk şairler, şiir ve erotizm üzerine sohbet ettiler. Tarihteki şiir ve şairlerin anlatıldığı programda Türk şiirinin öncülerinden olan Karacaoğlan şiirleri ve temaları üzerinde duruldu.

 

Gezi Parkı olayları ve burada yaşananların sanata ve sanatçıya etkileri ile duyguların sanatsal anlatımı konularında karşılıklı sohbetin yapıldığı programda Trabzonspor konulu bir şiirin neden kitabında yer almadığı sorusuna ise şair Ömer Turan ilginç bir yanıt verdi.

 

Trabzonspor’un her zaman şehrin her şeyinin önünde ve üstünde tutulduğunu ifade eden Turan, “Trabzonspor bu değeri bence hak etmiyor. Şehrin içinde onun bir parçası olması gerektiğine inanıyorum ve beraber yaşaması gerektiğini düşünüyorum. Beraberliği sağlamadığı ve hep üstte tutulduğu için bu durum bazı kesimlerce hep kullanılmıştır bu yüzden ben Trabzonspor’u çok sevmeme rağmen Trabzonspor için şiir yazmadım ve yazmaya değer bulmadım” dedi.

 

Program, Ömer Turan’ın “Üryan ve İsyan” isimli şiir kitabını katılımcılara imzalaması ve hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21