Trabzonlular Şehit Eren Bülbül için koşacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılında düzenlenecek olan 38’inci Trabzon Yarı Maratonu, 23’üncü Halk Koşusu ve 3’üncü 10 km koşusu, Şehit Eren Bülbül’ün anısına “Eren İçin Koşuyoruz” sloganıyla icra edilecek.

Trabzonlular Şehit Eren Bülbül için koşacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 38’inci Trabzon Yarı Maratonu, 23’üncü Halk Koşusu ve 3’üncü 10 km Koşusunu 18 Şubat Pazar günü gerçekleştirecek.

 

Her yıl geleneksel olarak Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünde düzenlenen etkinlikler, kurtuluşun 100’üncü yılında, Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerin hain saldırısı sonucu şahadete ulaşan 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün anısına “Eren İçin Koşuyoruz” sloganıyla icra edilecek.

 

ÜNLÜLER DAVET EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halka İlişkiler Dairesince hazırlanan tanıtım filmlerinde Trabzonlu ünlüler vatandaşları maratona katılmaya davet ediyor.

 

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzonsporlu futbolcular Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür, Trabzonspor’un eski futbolcusu İbrahima Yattara, tiyatro sanatçısı Hüseyin Avni Danyal, spiker Oya Çebi, spor yorumcusu Olcay Çakır ve boksör Sabriye Şengül’ün gerçek kimlikleri ile rol aldıkları filmlerde, ünlülerin Trabzon’daki maraton ve halk koşusuna katılmak için işlerini bırakarak Trabzon’a hareket ettikleri görülüyor.

 

Önemli isimlerin rol aldığı tanıtım filmleri Büyükşehir Belediyesi tarafından sırasıyla yayına verilerek vatandaşlar halk koşusuna katılmaya davet ediliyor. Hüseyin Avni Danyal, Olcay Çakır, Oya Çebi ve İbrahima Yattara’nın rol aldığı tanıtım filmleri kamuoyunda geniş yankı uyandırırken; Şenol Güneş, Yusuf Yazıcı, Abdülkadir Ömür ve Sabriye Şengül’ün rol aldığı filmlerin birkaç gün içinde sırasıyla yayına verilmesi planlanıyor.

 

Maraton ve Halk Koşusuna katılmak

isteyenler için kayıtlar başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerin hain saldırısı sonucu şahadete ulaşan 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün anısına “Eren İçin Koşuyoruz” sloganıyla gerçekleştirilecek olan 38’inci Trabzon Yarı Maratonu, 23’üncü Halk Koşusu ve 3’üncü 10 km Koşusuna katılmak isteyen vatandaşlar için kayıtlar başladı.

 

Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümünde icra edilecek olan etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlar, Cemal Kamacı Spor Merkezi ve Meydan Parkı’nda kurulan stantlarda kayıtlarını yaptırabiliyor. Trabzonlular sportif etkinlikler için kayıtlara yoğun ilgi gösterirken Halk Koşusuna katılacak olanlardan kesinlikle herhangi bir ücret alınmıyor. 18 Şubat Pazar günü düzenlenecek olan sportif etkinlikler için kayıtlar 16 Şubat akşamı tamamlanacak.

 

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KOŞACAĞIZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, Trabzon’un her dönemde dünya kamuoyuna gereken mesajı verdiğini ifade ederken, “18 Şubat’ta Eren’imiz için, tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için, Afrin’e huzur getirmek için sınırlarımızın ötesinde canlarını ve kanlarını ortaya koyan aslanlarımız için koşacağız. Tüm halkımızı bu önemli etkinliğe katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21