Trabzon ve Of Basınından Gürcistan’a çıkarma

Of ve Trabzon’daki çeşitli Basın Kuruluşlarının temsilcileri, Gürcistan'da düzenlenen Türkçe Olimpiyatları finalini izlemek üzere Tiflis’e gitti.

banner71
Türkçe Olimpiyatlarının Gürcistan Finali yapıldı. Trabzon ve Of’taki Çeşitli Basın kuruluşlarının sahip ve yöneticileri de Tiflis’e giderek olimpiyatları yerinde izledi.
 
Zaman Gazetesi Trabzon Temsilciliğinin organize ettiği geziye İlkhaber Gazetesi Sahibi Salih Çamoğlu, Hizmet Gazetesi Sahibi Serkan Kıyak,Taka Gazetesi Genel Müdürü Zihni Ağırman, Basın İlan Kurumu Trabzon İl Müdürü Abdurrrahman Bahşişolu, TRT Trabzon İl Müdür Yardımcısı Mehmet Bayraktar, Kuzey Ekspres Gazetesi Yazı işleri Müdürü Erkan Şahinbaş, Kanal Mavi Genel Müdürü Hakan Yoloğlu, Kuzey TV Genel Müdürü Serkan Yoldaş, Zaman Gazetesi Trabzon İl Temsilcisi Abdullah Ömer Özdemir, Zaman Gazetesi danışmanı Hasan Beşli, Feza Medya Reklam Ajansı Yöneticisi Mehmet Şimşek, www.61saat.com sahibi Erhan Esaspehlivan,Şehir Işıkları Bölge Temsilcisi Ali Osman Çevik, Zaman Gazetesi Of Temsilcisi Habib Oğanberdi, Of Kaymakamı Özel Kalem Müdürü Nihat Yılmaz ve Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Yaşar katıldı.

İlk Mola Hopa’da
Cuma günü akşam saatlerinde Trabzon’dan yola çıkan basın grubu, Akşam yemeği için Hopa’da mola verdi. Hopa öğrenci yurdundan maklube yiyen basın mensupları ikram edilen meyve ve çayların ardından Sarp’a geçtiler.
 
Sarp Sınır Kapısı’ndaki geçiş işlemlerinin ardından Kutaisi’ye hareket eden basın mensupları, Türkiye Saati ile 01.00, Gürcistan Yerel Saati ile gece 03.00 sularından Kutaisi şehrindeki Niko Nikoladze Çağrı Eğitim Kurumu bünyesinde hizmet veren okula ulaştı.
 
Kutaisi’de konaklama
Geceyi burada geçiren Basın mensupları, yerel saatle 06.00’da yurtta ikram edilen sabah kahvaltısının ardından Başkent Tiflis’e hareket ettiler.
 
Olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle zor şartlar altında yaklaşık 4 saat yolculuk yapan basın grubu, 11.00 sularında Tiflis’e ulaştı.
 
Gürcistan’da Türkçe şöleni
Niko Nikoladze Koleji Rehber öğretmeni Oflu Turgay Hacıefendioğlu 'nun rehberliği eşliğinde Tiflis Şehir merkezini gezen basın mensupları, IBSU (International Black Sea University) Uluslararası Karadeniz Üniveristesi’nde düzenlenen Olimpiyat Finaline katıldı.
 
Gürcistan'ın illerinden gelen onlarca Gürcü öğrenci birbirinden güzel Türkçe şiir, Türkçe şarkı ve Türkçe skeçlerle davetlilere muhteşem bir Türkçe ziyafeti sundular.
 
Programda konuşan Çağlar Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Adem Önal, olimpiyatlar hakkında bilgiler vererek uzak diyarlardan Tiflis’e gelen davetlilere teşekkür etti.
Programın sonunda başarılı öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Tiflis’in Gündüz ve Gece görüntüsü büyüledi
Final programının ardından Tiflis'i gezmeye devam eden basın mensupları, Tiflis'in en büyük caddesi ve alışveriş merkezi olan Rustavelli Caddesi'ni gezerek Kura nehrinin altından geçen ve inşaatında Alman işçilerin çalıştırıldığı yerin 100 metre altındaki Tiflis Metrosu ile de seyahat ettiler. Şehir turunun ardından Mithatzminda tepesinden Gürcistan'ın gündüz ve gece görünümünü izlediler. Akşam yemeği için Işık Kolejinde misafir edilen basın grubu, kuzu çevirme ve çay ikramının ardından 21.00 sularında Kutaisi'ye hareket etti. Zorlu kış şartlarının devam ettiği dağ yolundaki karlı yolculuğun ardından Gece 01.00 sularında Kutaisi’ye ulaşan kafile, Niko Nikoladze Eğitim kurumunda istirahate çekildi.
 
Batum’un tarihi yapıları ziyaret edildi
Gezinin son gününde Kutaisi şehrini gezen Basın görevlileri, Öğlen saatlerinde Batum’a hareket etti. Batum’da şehir merkezini gezip, Sputnik tepesine çıkarak şehri kuşbakışı izleme fırsatı bulan grup, Batum sahilini ve tarihi yerleri ziyaret etti.
 
Akşam saatlerinde Sarp Sınır Kapısı’ndan yurda giriş yapan Basın Mensupları, Akşam çayı molasını Of’ta verdiler. Of Sahil Tesisleri’ndeki Ali Usta’da çay ve sütlaç ikram edilen basın mensupları, Of ekibini Of’ta bırakarak Trabzon’a hareket ettiler.
 
Teşekkür…
Of Havadis ailesi olarak bu özel geziye bizleri de davet eden Zaman Gazetesi Trabzon Temsilciliğine, Zaman Gazetesi Danışmanı Hasan Beşli’ye, Zaman Gazetesi Of Temsilcisi Habib Oganberdi’ye, gezi boyunca sıcak dostluk ve yakın arkadaşlıkları nedeniyle Basın Kuruluşlarının değerli idareci ve temsilcilerine, Kutaisi, Tiflis ve Batum’da rehberlik ederek şehirlerin tarihi ve turistik yerlerinin ziyaret edilmesine vesile olan rehberlere teşekkür ediyoruz.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
a.baki
a.baki - 9 yıl Önce

yerel basınımızın güzide temsilcilerinin bir araya gelerek bir gezi yapmış olmaları bir okur olarak beni sevindirmiştir. düzenleyenlere ve katılan basın mensuplarına teşekkürler...

abdullah
abdullah - 9 yıl Önce

yüksel bey video görüntüsü yokmu?

Yüksel Yaşar;
Abdullah bey numunelik videolarımız var ama yoğunluktan hazırlayamadım. Hazırlanınca yayınlayacağım. Hamsi paluği şarkısını yayınlayacağım özellikle...

Osman Sağlam
Osman Sağlam - 9 yıl Önce

Yanıbaşımızda ne güzellikler varmış, Ne güzellikler yaşanıyormuş. Basınımızın değerli üyelerinin tanık oldukları güzellileri bizleride şahit kılmalarına sevindik. AMA kıskakandık, Hayıflandık onlarla olamadık diye.

irfan tellioğlu
irfan tellioğlu - 9 yıl Önce

bu programa katılmak ısterdım NIHAT bey ınşallah gelecek yılkıne bende gelmek ısterım .bu calısmanızdan dolayı tum basın mensublarına ve organızasyona katkıları olan herkese tesekkur ederım

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21