Trabzon MEM’den Okul İdarecilerine etik semineri

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-Ge birimi tarafından Of’ta Eğitim ve Öğretim veren kurumlarının müdür yardımcılarına etik konulu seminer verildi.

Trabzon MEM’den Okul İdarecilerine etik semineri
banner71

Eğitim ve Öğretim sezon unun başlamasının ardından öğrencilerin yanı sıra idareci ve öğretmenler de çeşitli eğitimlerden geçiyor.

 

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) birimi tarafından başlatılan eğitimler kapsamında Of’ta Eğitim ve Öğretim veren eğitim kurumlarının müdür yardımcılarına etik konulu seminer verildi.

 

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge görevlileri Erol Şahin ve Muhammed Siyah tarafından Of Anadolu Lisesi toplantı salonunda verilen seminere Of’ta eğitim veren okulların müdür yardımcıları katıldı.

 

Seminere Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu kısa süreliğine katılıp seminer ekibini ve idarecilerine başarılar diledi.

 

ZENGİNLİĞİMİZ YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜMÜZDÜR

Seminerde konuşan Müdür Kabahasanoğlu; “Bir ülkenin zenginliği yer altı ve yer üstü zenginliği değildir. Asıl zenginlik insan zenginliğidir. Bir ülkenin iyi yetişmiş insanı ne kadar çoksa o kadar zengindir. Bizim inancımıza göre bir insanı kazanmak bütün insanlığı kazanmaktır. Yine bir insanı kaybetmek bütün insanlığı kaybetmektir. İnsanları bu anlayışla yaklaşırsak daha zengin ve daha kalıcı başarılar elde ederiz. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

Seminerin ardından sınıfları ziyaret eden Müdür Kabahasanoğlu Okul Müdürü Mustafa Kasap’tan okul sorunları hakkında bilgiler aldı.

 

BAŞARI İÇİN İDEAL VE ÇALIŞMAK GEREKİR

12 TM sınıfında Felsefe dersine konuk olan Müdür Kabahasanoğlu, öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere başarı için iki önemli unsur olduğunu belirten Kabahasanoğlu; “Gençler size başarı için iki sihirli söz söylemek istiyorum. Bunlar ideal ve çalışmaktır. Bir idealiniz varsa bunun için çalışırsanız başarılı olursunuz. Ben de dün bu sınıfın arka sırasında oturuyordum. Şimdi buradayım. Siz de yarın bu anlayışla çalışınca daha önemli yerlere geleceksiniz. Of’umuzdan çok önemli insanlar yetişti. Örnek insanlardır bunlar. Geçen sene kariyer günleri toplantıları yaptık. Bu sene de Kasım ayından itibaren yapacağız inşallah. Gençler gençliğin tanımına uygun bir genç olursanız başarılı olmamanız mümkün değildir. Genç kimdir? Bir tanıma göre genç, ideali olan ve bu ideali için çalışandır. Burada ille de bir tanımlaması yoktur. Bu anlamda 95 yaşında İstanbul’un fethi için yola çıkan ve bu uğurda ölen Ebu Eyyüb el Ensari bir gençtir. Çünkü o Peygamberimiz’in (SAV) müjdesine nail olmak için, o ideal için yola çıkmıştır. Siz de böyle idealist insanlar olursanız hem hep genç kalırsınız hem de başarılı olursunuz. Bu duygularla yeni eğitim öğretim yılınızda hepinize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
AZİZ ZÖKAN
AZİZ ZÖKAN - 5 yıl Önce

HAYIRLI OLSUN....ALLAH MUVAFFAK ETSİN....

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21