Trabzon Afrika’ya Kur’an-ı Kerim götürüyor

Trabzon’da düzenlenen “Dünya Kur’an Okuyor” kampanyası çerçevesinde toplanan Kur’an-ı Kerim ve Elifba’lar Trabzon’dan bir heyet ile Afrika’ya götürülerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Trabzon Afrika’ya Kur’an-ı Kerim götürüyor
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Sivil İnisiyatifin, Afrika’da Kur’an-ı Kerim’e ulaşamayanlar için düzenlediği “Dünya Kur’an Okuyor” kampanyası çerçevesinde toplanan Kur’an-ı Kerim ve Elifba’lar Trabzon’dan bir heyet ile Afrika’ya götürülerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

 

Hayrat İnsani Yardım Karadeniz Bölge Temsilcisi Fahrettin Köroğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kampanyanın aralıksız olarak devam ettiğini kaydederken ilk etapta Trabzon halkının bağışlarıyla toplanan Kur’an-ı Kerim ve Elifba’ların dağıtımının yapılacağını söyledi.

 

Köroğlu şunları kaydetti:

“Kâinat kitabını anlamada en büyük yardımcı ve ahiret yurdunun samimi arkadaşı elbette ki yüceler yücesi Kur’an-ı Kerim’dir. İnsan-ı kâmil olma yolunda merhaleleri aşarken, Rabbim’izin (c.c.) huzuruna selametle çıkarken, kirlerden ve pisliklerden arınmanın yoludur Kur’an. İstiyoruz ki; Kur’an’ın nuru her yere dağılsın, onu okuyamayan kalmasın. Günümüz şartlarında bile ne yazık ki yoksulluk yüzünden Kur’an-ı Kerim’i kitap halinde eline alamamış Müslümanlar yaşamakta bulunmakta. Afrika’da ya da dünyanın herhangi bir köşesinde, elinde Kur’an-ı Kerim olmadığı için ağaç parçalarının ya da kumların üzerine yazdıkları sureleri ezberleyerek hafız olmaya çalışan kardeşlerimize, ihtiyacı olan kişilere 61 bin Kur’an-ı Kerim ve Elifbayı ulaştırmak için yollara düştük. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Sivil İnisiyatif olarak 8 Mart’ta ortaklaşa yapılan “Dünya Kuran Okuyor” çalışması çerçevesinde Trabzon genelinde şu ana kadar toplanan Kuran-ı Kerim’leri İhtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Ramazan ayı içerisinde Trabzon’dan Afrika’ya bir heyet gönderiyoruz. Bu heyet içinde STK yetkilileri ve iş adamları bulunacak. Heyet toplanan Kuran-ı Kerim’leri ihtiyaç sahiplerine Trabzon adına dağıtacak. Ayrıca Ramazan münasebetiyle gideceğimiz ülkelerde iftar programı, kumanya ve yetim çocuklar için bayramlık hediyeler gibi yardım faaliyetlerinde bulunulacak. “Dünya Kuran Okuyor” kampanyasına destek olan başta Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu olmak üzere Trabzon Sivil İnisiyatifi üyelerine ve tüm bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21