TOKİ sakinleri 5 gündür elektriksiz ve çamur içinde

Of’ta meydana gelen afette en büyük sıkıntıyı yaşayan ve bodrum katları ile kapıcı dairelerinin sular altında kalan 240 daireli TOKİ konutlarının bir bölümü 5 gündür elektriksiz.

HABERİN GALERİSİ
Of Toki'de afet isyanı

Of Toki'de afet isyanı

Of’ta afetin en çok etkilediği alanlardan biri de 240 daireli ve yaklaşık bin kişinin yaşadığı TOKİ konutları oldu.

 

Yeni Mahalle Deresi’nin taşması sonucu TOKİ Konutları sular altında kalmıştı. Derenin taşıdığı heyelanlı malzeme ve topraklar TOKİ Konutlarının bodrum katlarına doldu.

 

SİTE YÖNETİM MERKEZİ KULLANILAMAZ DURUMDA

Yol seviyesinin altında bulunan bodrum katlarında aynı zamanda kapıcı daireleri ve Site Yönetim merkezi bulunuyordu.

 

Tavana kadar su dolan kapıcı dairelerinde yaşayan ailelerin komşuları tarafından uyarılarak evlerini boşaltması büyük bir faciayı da önlemiş oldu.

 

Site Yönetim Merkezi ve Kapıcı Daireleri, içeriye dolan çamur nedeniyle tamamen kullanılamaz hale geldi.  Kalorifer kazanları kullanılamaz hale geldi. Bodrumda bulunan elektrik sayaçları da sular altında kalarak kullanılamaz hale geldi.

 

ÇEDAŞ Yetkilileri tarafından bugün başlatılan sayaç değişim çalışmaları mesai saatinin dolması nedeniyle devam etmeyince bazı bloklarda 5.gece de elektriksiz geçirildi.

 

Olayın üzerinden beş gün geçmesine rağmen hiçbir yetkilinin kendilerini arayıp sormadığını belirten vatandaşlar, ÇEDAŞ yetkilerine isyan etti.

 

HER AKŞAM KAĞIMIZI ÇALANLAR ŞİMDİ NEREDE

Çocuklarının okula gittiğini ve elektrik olmaması nedeniyle ders çalışamadıklarını belirten vatandaşlar; “Biz elektrik fatura ödemelerimizi bir gün geçirsek hemen elektriğimizi keserler. Ama iş hizmete sıra gelince mesai saati bittiğinden sayaçları değiştirmeden gittiler. Dolaplarımızda yiyeceklerimiz var. Dağ başında olsak beş gün elektriksiz kalmayız. Afet gecesi Polisi arıyoruz biz bilmeyiz diyorlar. İtfaiyeyi arıyoruz biz anlamayız diyorlar. Biz AFAD’ın numarasını nerden bilelim. Oralarda oturan görevliler bizleri yönlendirmeli. Afetin üzerinden beş gün geçti. Ne arayan var ne soran. Seçimlerde hemen her akşam bir başkan adayı, bir muhtar adayı kapımızı çalıyordu. Ama şimdi ne arayan var ne de soran. Ne Kaymakam geldi ne de belediye başkanı. Burada 240 konut var. Bin civarında insan yaşıyor. Bizim sesimizi kim duyacak” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
delikanlı
delikanlı - 7 yıl Önce

kendiniz ettiniz kendiniz buldunuz o bodrumlarda ne işiniz vardı menfaat karşılığı oyları verirseniz öyle çok aranıp sorulursunuz

delikanlı
delikanlı - 7 yıl Önce

acıyı yediğiniz zaman hayıflanmıyacaksınız sorunları önceden zamanında gerekli yerlere israrla bildireceksiniz cevap alamıyorsanız tepkinizi ortaya koyacaksınız çok vurdum duymaz olduk

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21