TİSKİ’den Of’un İçme Suyu ile ilgili açıklama

Of’ta bazı çevrelerce yoğun ishallerin yaşandığı ve içmesuyu şebekesinin mikroplu olduğu yönündeki haber ve paylaşımlara TİSKİ’den belgeli cevap geldi.

TİSKİ’den Of’un İçme Suyu ile ilgili açıklama

Of’ta bazı çevrelerce yoğun ishallerin yaşandığı ve içmesuyu şebekesinin mikroplu olduğu yönünde sosyal medya hesaplarında haber ve paylaşımlar vatandaşları panikletti.

 

Olayı araştıran Of Havadis, Trabzon’un ve Of’un içme suyu ve kanalizasyon sisteminin yetkili kurumu olan Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (TİSKİ) yetkililerinden bilgi aldı.

 

İçme sularından düzenli olarak numune aldıklarını ve periyodik olarak tahlil edildiğini ifade eden İçme Suyu Arıtma Tesisleri Şube Müdürü Uğur Kobya, Of’un içme suyunda her hangi bir sorun olmadığını ifade etti.

 

Yetkililer, İshal vakalarının artışının sadece içme suyu ile ilgili olmadığını, mevsimsel geçişlerde hava durumu ve iklim koşullarının da bu vakaların artmasına neden olduğunu belirttiler.

 

Ayrıca Of Devlet Hastanesi’ne 20 Nisan 2017 tarihine kadar 140 vaka başvurusu yapılırken 21 Nisan tarihinde yapılan başvuru sayısı ise 40 olarak tespit edilmiştir.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21