TİSKİ’den Of’a Şube Müdürlüğü

Trabzon’un İçmesuyu ve Kanalizasyon hizmetlerini yürüten TİSKİ, ilçelerdeki yapılanmasına başladı. Trabzon’u 6 bölgeye ayıran TİSKİ, Of, Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat ilçelerine hizmet verecek 4.Bölge Şube Müdürlüğü’nü Of’ta kuruyor.

TİSKİ’den Of’a Şube Müdürlüğü

Trabzon’un büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla Trabzon Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşu olarak kurulan ve il genelinde faaliyetlerini sürdüren Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TİSKİ), ilçelerdeki yapılanma çalışmalarında önemli mesafeler kat etti.

 

ALTI BÖLGEYE AYRILDI

TİSKİ bünyesinde Trabzon’un 18 ilçesini kapsayan toplam 6 şube müdürlüğü kurulurken her ilçede de ilçe şeflikleri oluşturuldu. Söz konusu yapılanma kapsamında Ortahisar ve Maçka ilçelerini kapsayan 1. Bölge şube müdürlüğü, Akçaabat ve Düzköy ilçelerini kapsayan 2. Bölge şube müdürlüğü, Vakfıkebir, Beşikdüzü, Tonya, Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçelerini kapsayan 3. Bölge şube müdürlüğü, Of, Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat ilçelerini kapsayan 4. Bölge şube müdürlüğü, Sürmene, Araklı ve Köprübaşı ilçelerini kapsayan 5. Bölge şube müdürlüğü ve Yomra ile Arsin ilçelerini kapsayan 6. Bölge şube müdürlüğü oluşturuldu.

 

HER İLÇEYE ŞEFLİK

Oluşturulan şube müdürlükleri küçük ölçekli yapım-bakım-onarım çalışmalarıyla görevlendirilirken; abone, tahakkuk, fatura tahsilâtı, kayıp-kaçak takibi, kesme-bağlama ve basit onarımlar içinde her ilçede şeflikler oluşturuldu.

 

HİZMETİ EN KISA SÜREDE ULAŞTIRACAĞIZ

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu her ilçede teşkilatlanmakta olan TİSKİ’nin vatandaşa hizmeti en kısa süre içinde en kaliteli şekilde ulaştırma çabası içinde olduğunu kaydederken, “Şube müdürlüklerimiz sorumlu oldukları ilçelerdeki genel işleri yürütecekler. İlçelerimizde vatandaşlarımızın sürekli almak durumunda oldukları hizmetleri ise her ilçede şube müdürlükleri bünyesinde oluşturulan şeflikler yürütecek” diye konuştu.

 

ŞEFLİKLERE İŞ MAKİNESİ TAKVİYESİ

Trabzon’un 18 ilçesinden 13’ünde oluşturulan şefliklerin hizmet vermeye başladığını diğer 5 ilçede de binaların dizayn edilmekte olduğunu ve yaklaşık 1 ay içerisinde tüm ilçelerde şefliklerin hizmet vereceğini belirten Başkan Gümrükçüoğlu, şefliklerin ayrıca gerekli olan iş makinesi ve ekipmanlarla donatılacağını kaydetti.

 

11,5 MİLYONLUK İŞ MAKİNESİ

Her ilçede su tankeri, vidanjör, faun, arazöz, pick-up, kombine onarım aracı ve kanal kazıyıcı loder gibi araçların bulunacağını belirten Gümrükçüoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “2014 yılı içerisinde TİSKİ bünyesine toplamda 2 milyon 996 maliyetle 10 adet kanal kazıyıcı loder, 10 adet pikap, 3 adet su arozözü ve 1 adet treyler alındı. Bunlara ek olarak 8,5 milyon TL’ye 45 yeni araç ve iş makinesi alımı gerçekleştireceğiz. Devlet Malzeme Ofisi’nden (DMO) temin edeceğimiz bu araçların Mart sonu gibi elimizde olmasını planlıyoruz. Böylece TİSKİ yeni sezona tüm ilçelerde en iyi şekilde örgütlenmiş olarak girecektir. TİSKİ, her şeyin en iyisine layık olan Trabzon halkına hizmetin en kalitelisini en hızlı şekilde verecek.”

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 7 yıl Önce

SANA HELAL OLSUN DOKTOR ORHAN .

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21