TIP öğrencilerinden ücretsiz muayene

İstanbul Medipol Üniversitesi Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği (TURKMSIC) üyesi bir grup öğrenci, Atatürk Bulvarında açılan çadırda ücretsiz muayene yaptılar.

TIP öğrencilerinden ücretsiz muayene

TURKMSIC üyesi bir grup öğrenci, Of Atatürk Bulvarında açtıkları çadırda Oflu vatandaşlara ücretsiz olarak sağlık taraması yaptılar.

 

15 Tıp Fakültesi öğrencisinin yaklaşık 500 vatandaşı muayene ettiği tarama kapsamında tansiyon ve kan şekeri ölçümü, beden kitle indeksi hesaplaması, görme derinliği ve renk körlüğü değerlendirmelerinin yanı sıra kadınlara kendi kendine meme muayenesi eğitimi verildi.

 

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da etkinliğe katılarak üniversite öğrencilerine muayene oldu.

 

Düzenledikleri bu güzel etkinlik nedeniyle öğrencileri kutlayan ve meslek hayatlarında başarılar dileyen Sarıalioğlu; “Üstünüze düşen vazifeyi en iyi şekilde gerçekleştirdiğinize inanıyorum. Of’ta başlatmış olduğunuz halk sağlığı uygulamaları kapsamında birçok vatandaşımızın bilinçlenmesini sağladınız. Yapmış olduğunuz taramalar ve tespitler sonucunda vatandaşları uyardınız. Başta öğretim elemanlarınız olmak üzere, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Tıp öğrencileri, desteklerin den dolayı Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’na teşekkür ettiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21